Paczki do Szwecji – oto pięć kluczowych kwestii, o których musisz pamiętać!

Szwecja to piękny kraj, wybierany przez Polaków jako miejsce docelowe emigracji zarobkowej. Szacuje się, że naszych rodaków jest tam około 100 tys. Z tego względu wiele osób, których bliskie osoby tam wyjechały, wysyła im różnego rodzaju przesyłki, np. te z typowo polskimi produktami, których w Szwecji brakuje. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji związanych z wysyłką paczek do Szwecji.

Czy można wysłać paczkę do Szwecji niedużym kosztem?

Sam proces wysyłki jest zbliżony do tego, jaki realizuje się na terenie kraju. Musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach, szczególnie o prawidłowym zaadresowaniu przesyłki. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie paczki poprzez jej szczelne zapakowanie. Jeżeli wysyłamy mały przedmiot, warto po prostu zapakować go w kopertę bąbelkową – zmniejszy to koszty wysyłki, gdyż za duże opakowanie musimy płacić więcej.

Koszt paczki do Szwecji to ok. 70-90 zł za małą przesyłkę. Przesyłki realizują wszystkie najbardziej znane firmy kurierskie.

Tania paczka do Szwecji – czy to możliwe?

Paczki wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich za granicę wcale nie muszą być drogie.

Usługi te stają się coraz bardziej przystępne. Firmy wprowadzają wiele ułatwień dla klientów. Duża konkurencja na tym polu sprawia, że koszt paczki do Szwecji raczej drastycznie nie rośnie. Tania paczka do Szwecji jest jak najbardziej realna.

Doskonałym sposobem na znalezienie przewoźnika, który oferuje atrakcyjne ceny za dostarczenie paczki do Szwecji, jest skorzystanie ze strony umożliwiającej porównanie usług kurierskich kilku firm przewozowych. Dzięki serwisowi takiemu jak np. euro-paka.pl, możliwe jest nie tylko wybranie najkorzystniejszej oferty, ale również natychmiastowe zamówienie określonej usługi.

Paczka do Szwecji – cena

Ostateczna cena paczki do Szwecji będzie zależała od wagi i dokładnie określonych wymiarów, a także od wyboru kuriera. Parametry paczki muszą być dokładnie określone. Paczki ponadwymiarowe – analogicznie jak przy wysyłce krajowej – są dodatkowo płatne. Najczęściej jednak Polacy wybierają standardowe paczki, co pozwala uniknąć podwajania kosztów.

Szybkie i tanie paczki do Szwecji, ale czy bezpieczne?

Paczki do Szwecji mogą być tanie, szybkie, a zarazem bezpiecznie docierać do wyznaczonego celu. Ubezpieczenie przesyłek jest wliczone w cenę. Nawet tani kurier zapewnia obecnie duży komfort zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Wszystkie formalności związane z nadaniem i odbiorem paczki można załatwić bez wychodzenia z domu. Wlicza się w to także płatności online, realizowane za pomocą szybkich lub zwykłych przelewów czy karty kredytowej. Szybkie i tanie paczki do Szwecji dają gwarancję bezpiecznego dotarcia do celu.

Czego nie można umieścić w paczce do Szwecji?

Wysyłka paczki do Szwecji jest prosta, jednak warto zapoznać się z wytycznymi i regulaminem usług przewoźnika. Istnieje kilka grup produktów, których nie można wysłać w paczce do Szwecji. Dotyczy to nie tylko tzw. substancji niebezpiecznych (np. materiałów wybuchowych, fajerwerków i petard) czy substancji powszechnie uznanych za nielegalne (narkotyków), ale także:

  • broni i amunicji,
  • roślin i zwierząt,
  • ludzkich szczątków,
  • antyków/ dzieł sztuki,
  • kosztowności/ kruszców,
  • gotówki.

Podobnie jak przy wysyłce do innych europejskich krajów, warto zasięgnąć dodatkowej informacji w firmie transportowej. Uzyskamy w ten sposób odpowiedź, czy można wysłać paczkę do Szwecji, zawierającą określony produkt czy grupy produktów. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów związanych z wysyłką. W przypadku wykrycia nieprawidłowości trzeba liczyć się ze zwróceniem jej do nadawcy.

Znajomość pięciu powyższych kluczowych kwestii pozwoli nadać paczkę tanio, szybko i bezpiecznie oraz pomoże uniknąć kłopotów finansowych. 

Leave a comment