Ceny Toyoty 2024 – ile kosztują nowe modele japońskiego producenta?

Toyota jest obecna na polskim rynku od wielu lat i należy do najpopularniejszych marek, ciesząc się sporym uznaniem w oczach kierowców. Nic więc dziwnego, że z każdym kolejnym rokiem wprowadza do swojej oferty wiele nowych modeli pojazdów – zarówno osobowych, jak i dostawczych. Z jakim wydatkiem należy się liczyć, chcąc zakupić jeden z nich? Sprawdźmy ceny Toyoty 2024!

Ceny Toyoty 2024 – sprawdzamy na przykładzie nowych modeli!

Chcąc znać aktualne ceny Toyoty (2024), warto odwiedzić jeden z jej salonów. Na szczęście nie trzeba robić tego osobiście, ponieważ większość polskich oddziałów koncernu posiada własną stronę internetową, na której zamieszczane są cenniki. My posłużymy się ofertą firmy Toyota Okęcie Prestige Auto.

Ile zatem trzeba zapłacić za najnowsze samochody japońskiego producenta? Ceny Toyoty różnią się zarówno w zależności od modelu, jak i wersji wyposażenia. Oto kilka przykładów.

  • Toyota Aygo X – cena od 68 900 zł za wersję Avtive.
  • Toyota Yaris – cena od 84 900 zł za wersję Active.
  • Toyota Yaris Cross – cena od 92 900 zł za wersję Comfort (benzyna).
  • Toyota Corolla Hatchback – cena od 126 900 zł za wersję Comfort.
  • Toyota C-HR – cena od 139 900 zł za wersję Comfort.
  • Toyota Camry – cena od 182 900 zł za wersję Comfort.
  • Toyota Prius – cena od 199 900 zł za wersję Comfort.
  • Toyota RAV4 – cena od 189 900 zł za wersję Comfort.

Oczywiście inne wersje wyposażenia, które oferują np. lepsze silniki czy bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, są droższe – zwykle o kilka-kilkanaście tysięcy złotych.

Powyższe ceny Toyoty pokazują, że w ofercie producenta właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj również, że w sytuacji, gdy nie dysponujesz gotówką, możesz skorzystać z oferowanych przez Toyotę form finansowania. Najlepszym rozwiązaniem jest zwłaszcza leasing (dla firm lub osób prywatnych), w ramach którego będziesz mógł użytkować wybrany model, opłacając za to comiesięczną ratę. Szczegóły znajdziesz na stronie dowolnego salonu Toyoty.

Nowy czy używany? Ceny Toyoty z rynku wtórnego

Jeżeli jednak koniecznie chcesz już teraz stać się posiadaczem samochodu tej marki, ale nie interesuje Cię leasing i nie dysponujesz budżetem na zakup nowego pojazdu, pozostaje rynek wtórny. Ceny Toyoty używanej będą o kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych niższe niż w przypadku aut prosto z salonu. Oczywiście wiele zależy w tym przypadku od stanu, rocznika oraz historii danego pojazdu.

Dla przykładu – Toyotę Aygo X zakupisz za około 40-50 000 zł, a RAV4 za 120-130 000 zł. Oczywiście przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z ogłoszeniem – zwłaszcza wtedy, gdy sprzedającym jest osoba prywatna. Jeżeli chcesz uniknąć ryzyka i liczysz na dobre ceny Toyoty 2024, kupuj używane pojazdy w autoryzowanym komisie producenta. Zyskasz dzięki temu gwarancję oraz pewność, że pojazd będzie doskonale przygotowany do jazdy i nie zamieni się w przysłowiową skarbonkę.

Leave a comment