Jak urządzić sypialnie, aby była przytulna i praktyczna?

Prawdopodobnie spędzasz w sypialni co najmniej jedną trzecią swojego życia. To miejsce, do którego udajesz się aby zaznać relaksu, odprężyć się po długim dniu lub dać upust namiętności. Dlatego tak ważne jest, aby Twoja sypialnia była ciepłą, przytulną i zachęcającą przestrzenią. Ładnie udekorowany pokój pomoże Ci znaleźć ukojenie i spokój, a odpowiednio dobrane wyposażenie poprawi funkcjonalność pomieszczenia. W sypialni nie tylko łóżko jest istotnym elementem, ale także oświetlenie i dekoracje ścienne, które wpływają wizualnie na odbiór tej intymnej przestrzeni.

Dekoracje ścian

Jednokolorowe ściany maja swój urok w towarzystwie dodatków – najlepiej takich, które nie zabierają przestrzeni, a tworzą oryginalny klimat. Możemy zaliczyć do nich:

Każdy element dekoracji ścian w połączeniu z jasnym, ale ciepłym światłem doda wnętrzu przytulności. To idealny sposób aranżacji małych wnętrz, w których nie możemy pozwolić sobie na żywe kwiaty, stojące lampy czy dodatkowe meble. Ponadto, dekoracja ścienna może być idealnym akcentem pomieszczenia lub jego główną atrakcją skupiającą wzrok i cieszącą oko. Nie masz pomysłu na zagospodarowanie ścian w swojej sypialni? Znajdź inspiracje na https://tappy.pl/.

Wyposażenie, które doda przytulności

Jeżeli ubraliśmy już nasze ściany, warto zastanowić się co jeszcze możemy zrobić, aby sypialnia nabrała przytulnego klimatu. Do tego przydadzą się różnego rodzaju tekstylia. Jednym z nich jest dywan, który umieszczony pod łóżkiem lub tuż obok będzie po pierwsze elementem dekoracyjnym, a po drugie ochroni bose stopy przed zimnem tuż po wstaniu z łóżka. W sypialni nie może też zabraknąć zasłon, najlepiej zaciemniających, które w połączeniu z roletami sprawią, że pomieszczenie nie będzie nagrzewało się w upalne dni, albo traciło ciepła zimą. Nie zapominajmy również o odpowiedniej pościeli, która ma być nie tylko przyjemna w dotyku, ale swoim wzornictwem i wyglądem poprawiać wygląd naszej sypialni, podobnie jak pled lub koc, którym możemy wzmocnić kolory w jakich urządzamy sypialnie. W zależności od miejsca jakim dysponujemy, idealnie w sypialni sprawdzą się stoliki nocne, gustowna komoda do przechowywania najpotrzebniejszych części garderoby, a nawet bujany fotel, w którym będziemy mogli poczytać książkę przed położeniem się do łóżka. Sypialnia to też dobre miejsce do umieszczenia w niej toaletki do makijażu. Dzięki temu możemy mieć dostęp do dziennego światła, a dodatkowo przy większej liczbie domowników nie zajmujemy łazienki, która szczególnie rano, może być wszystkim niezbędna.  

Leave a comment