Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, czyli jak poradzić sobie ze spłatą długów

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki to rozsądne wyjście i ratunek dla zadłużonych. Liczne czynne zobowiązania finansowe (wobec banków oraz innych instytucji) to rzeczywistość dużej części Polaków. Czasem sytuacja życiowa nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zdarza się, że wpadamy w finansowe pułapki, zaciągamy kredyty w warunkach wysokich stóp procentowych i wpadamy w zadłużenie. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. W trudnym momencie należy rozważyć wszystkie możliwe rozwiązania i podjąć próbę poprawy sytuacji. Warto w takiej chwili skorzystać z porady fachowca, czyli doradcy kredytowego lub finansowego. Potrafi on dużo szybciej i sprawniej odnaleźć się pośród zawiłości bankowych umów. Na pewno pomoże Ci znaleźć najlepsze wyjście z niezadowalającej sytuacji.

Kredyt konsolidacyjny rozwiązaniem trudnej sytuacji finansowej

Na pewno znane jest Ci pojęcie kredytu konsolidacyjnego. W dużym skrócie jego ideę można wyjaśnić tymi słowami: zamiast kilku – jedna, niższa rata. Jak wygląda to w praktyce? Bank przyznaje kredyt konsolidacyjny i co dalej? Redukuje za jego pomocą nasze dotychczasowe zobowiązania we wskazanych bankach. Następnie po ich połączeniu, klient spłaca już zadłużenie wobec jednej instytucji. Jest to jedna i przejrzysta rata. Ważne jednak, aby pamiętać, że niższa rata i dłuższy okres spłaty zobowiązania wiąże się ze wzrostem całkowitego kosztu kredytu. W takiej sytuacji musimy zadecydować, co jest dla nas najważniejsze. Jeżeli grozi nam utrata bieżącej płynności finansowej, dalekosiężne skutki powinniśmy odstawić na dalszy plan.

Czym jest kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Skoro wiemy już, czym jest kredyt konsolidacyjny, możemy przejść do interesującego nas zagadnienia, jakim jest kredyt konsolidacyjny bez hipoteki. Konsolidacja bardzo dużych zobowiązań może wymagać zabezpieczenia, takiego jak np. nieruchomość. Oczywiście, nie każdy z nas posiada dom czy mieszkanie na własność. Tym bardziej, że muszą być one dla banku atrakcyjne jako zabezpieczenie, czyli nie mogą być obciążone innymi kredytami czy należeć do kilku osób. Jednak nie wszystko stracone, ponieważ istnieje możliwość, jaką jest kredyt konsolidacyjny bez hipoteki. Dlaczego? Okazuje się, że banki również nie są pasjonatami zabezpieczania zobowiązań, a to dlatego, że egzekucja nieruchomości to proces nie tylko długotrwały, ale też kosztowny.

O tym pamiętaj!

Biorąc czy to kredyt konsolidacyjny z hipoteką czy bez, musisz pamiętać, że instytucja go udzielająca będzie sprawdzać Twoje dane w różnych miejscach. Przede wszystkim przejrzy dotyczące Cię wpisy w Krajowym Rejestrze Długów (KRD) i Biurze Informacji Kredytowe (BIK). Zwróć też uwagę na proponowane przez bank RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Najprościej mówiąc, im niższe RRSO, tym cena kredytu jest niższa. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa jest przyczyną wielu zmartwień i nie potrafisz sam znaleźć odpowiedniego z niej wyjścia, pamiętaj o możliwości konsultacji z doradcą kredytowym i finansowym.   

Leave a comment