Wsparcie suplementów diety w walce z cellulitem

Cellulit jest zazwyczaj definiowany jako zmieniona fizjologicznie skóra, pod którą nierównomiernie rozłożony w tkance łącznej tłuszcz tworzy grudki. Te, wywierają ucisk na tkankę łączną i włókna kolagenowe, a na powierzchni skóry można zauważyć obecność pęcherzyków, fałdów, zagłębień i zgrubień. Najczęściej obserwuje się cellulit u kobiet, zwłaszcza na udach i pośladków, chociaż zjawisko to również występuje u mężczyzn, choć w znacznie mniejszym stopniu. Cellulit czyli pomarańczowa skórka może pojawiać się również w innych miejscach na ciele – wszędzie tam, gdzie pojawiają się złogi tkanki tłuszczowej. Teorii na temat etiologii cellulitu jest wiele, a model biologiczny dostarcza cennych informacji o specyfice problemu.

Skąd bierze się cellulit?

Przyczyn powstawania cellulitu może być wiele. Jedną z nich jest przewlekły stres. Regularne sytuacje stresogenne mogą w mniejszym lub większym stopniu przyczyniać się do powstawania skórki pomarańczowej. Dzieje się tak dlatego, że hormony stresu mogą wywoływać aktywację komórek tłuszczowych, a także doprowadzić do zaburzania metabolicznego, które w konsekwencji prowadzą do odkładania się tłuszczu i powstawania fałdów i pęcherzyków skórnych. Do powodów powstawania cellulitu możemy również zaliczyć odwodnienie. Zmniejszony poziom nawodnienia tkanek w organizmie przyczynia się do powstawania skórki pomarańczowej. Stan taki prowadzi do zwiększonego nacisku połączonych tkanek miękkich, zwiększając ryzyko powstawania cellulitu. Badania sugerują również, że cellulitowi sprzyja siedzący tryb życia, czego skutkiem jest niedostateczna cyrkulacja limfy w mikrośrodowisku kończyn dolnych, pachwiny i brzucha.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Walka z cellulitem to przede wszystkim ćwiczenia i ruch, odpowiednia dieta, spożywanie dużej ilości wody, masaże i dobrze dobrana pielęgnacja. Nie bez znaczenia są również suplementy diety https://medsense.pl/perfect-body-cellulite/. Przykładem może być Perfect Body Cellulite, który redukuje skórkę pomarańczową uderzając w kilka największych problemów sprzyjających powstawaniu cellulitu. Przede wszystkim regularne zażywanie suplementu:

  • pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • zmniejsza ilość i objętość komórek tłuszczowych,
  • ogranicza przyswajanie przez organizm tłuszczu,
  • wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu,
  • pomaga oczyszczać jelita z resztek spożytego pokarmu oraz toksyn
  • wspomaga walkę ze szkodliwym działaniem wolnych rodników
  • ujędrnia i uelastycznia skórę

Perfect Body Cellulite to preparat, który poleca wiele kobiet. Swoją skuteczność suplement zawdzięcza wyłącznie naturalnym składnikom, do których należą ekstrakty: z zielonej herbaty, z owoców gorzkiej pomarańczy, z pestek winogron, z owoców papryki cayenne i z ziela pokrzywy. Suplement diety, który wspomaga walkę z cellulitem został wzbogacony także o witaminę C i witaminę E. Naturalny, roślinny skład daje również gwarancję na bezpieczeństwo jego stosowania, a że zawiera głównie wyciągi ziołowe nie powinien powodować żadnych skutków ubocznych. Musimy jednak liczyć się z reakcją alergiczną na którykolwiek ze składników, a jeżeli na stałe przyjmujemy jakiekolwiek inne leki lub stan naszego zdrowia wymaga stałych kontroli lekarskich, przed zażyciem suplementu warto skonsultować jego skład i możliwość zażywania z lekarzem prowadzącym.

Leave a comment