Wynajem namiotów. Czym kierować się przy wyborze firmy wynajmującej namioty?

W wielu sytuacjach przydają się namioty, pod którymi można gromadzić towar lub wykonywać jakieś prace i to bez zwracania uwagi na warunki pogodowe. Duże namioty sprawdzają się także przy imprezach organizowanych na świeżym powietrzu. Taki namiot z reguły potrzebny jest na krótki czas. Kupowanie go nie ma więc sensu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest jego wynajem. W jakiej firmie warto wynająć namiot? Czym kierować się przy wyborze takiej firmy? 

Koszt wynajmu ma duże znaczenie

Oczywiście wynajem namiotów wiąże się z kosztami. Każdy, kto planuje skorzystanie z oferty działającej w branży wynajem namiotów, chce oczywiście zapłacić za wynajem jak najmniej. Kierowanie się tylko ceną wynajmu nie ma jednak sensu. Oczywiście ma ona duże znaczenie. Jednak szukając firmy wynajmującej namioty i analizując oferty takich firm, kryterium ceny trzeba rzecz jasna brać pod uwagę, nie może być ono jednak najważniejsze.

Duży wybór namiotów do wynajęcia to zaleta

Wiele firm działających w branży wynajmu namiotów nie dysponuje dużą ilością namiotów do wynajęcia. Bardzo często wynajem namiotów jest dodatkową forma działalności firmy. W takich miejscach nie można liczyć na szeroki wybór namiotów do wynajęcia. To – wbrew pozorom – ogromny minus tego rodzaju wypożyczalni namiotów. Z uwagi na małą ilość namiotów, można mieć pewność, że te, które są do wynajęcia, są często wynajmowane, a więc mogą być podniszczone. Z uwagi na ograniczoną ilość namiotów do wynajęcia, może tez pojawić się problem ich dostępności w wybranym terminie. Wiele osób rezerwuje sobie namioty do wynajęcia nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Ci, których interesuje wynajem namiotów, powinni szukać firmy, w której jest wiele różnych namiotów do wynajęcia Szeroki wybór namiotów to szansa na znalezienie takiego, który spełnia oczekiwania wynajmującego i pewność dostępności namiotu w danym terminie. Oczywiście planując wynajęcie namiotu, warto zainteresować się ofertą najmu z pewnym wyprzedzeniem. Zgłoszenie się do firmy wynajmującej namioty, z chęcią wynajęcia jakiegoś natychmiast, może skończyć się niepowodzeniem. Namiot bowiem może być już dawno zarezerwowany przez kogoś innego. 

Transport i montaż namiotu

Wynajem namiotów to branża, w której działa wiele firm. Nie w każdej jednak jest oferowana opcja dostarczenia namiotu pod wskazany adres i jego montażu na miejscu i rozmontowania. Wbrew pozorom to bardzo istotne elementy oferty wynajmu namiotów. Wynajmujący może bowiem z zaskoczeniem zdać sobie sprawę z tego, że wynajętego chwilę wcześniej dużego namiotu nie jest w stanie przewieźć, bo nie mieści się w jego samochodzie. Może też mieć problemy z montażem namiotu i jego rozmontowaniem. Błędy przy montażu czy rozmontowywaniu namiotu, mogą zaś doprowadzić do jego uszkodzenia. To zawsze będzie wiązało się z tym, że wynajmujący będzie musiał zapłacić za jego naprawę lub za nowy namiot – jeśli uszkodzony nie będzie nadawać się do naprawy. Dla własnego komfortu lepiej więc wynajmować namioty w firmach, które gwarantują ich dowiezienie na miejsce, prawidłowy montaż i rozmontowanie.

Przywiązując uwagę do kilku kryteriów wyboru firmy wynajmującej namioty, nie tylko zaś do kosztów wynajmu, można mieć pewność, że z usługi wynajmu będziemy zadowoleni. I bez wątpienia – w razie potrzeby – z oferty firmy wynajmującej skorzystamy ponownie. 

Poznaj ofertę producenta namiotów Vitabri.

Leave a comment