4 praktyczne metody na szybką naukę angielskiego

Angielskiego uczymy się od najmłodszych lat. Wiele z nas pierwszy kontakt z tym językiem miało już w przedszkolu. Okres intensywnej nauki przypada natomiast na czas edukacji szkolnej. Wtedy to języka angielskiego uczymy się na lekcjach, a często także na dodatkowych zajęciach. Zajęcia z angielskiego obecne są też na studiach. Okazuje się jednak, że wiele osób mimo kilku lat nauki, nadal nie umie się nim porozumiewać. Najczęściej nie wynika to z tzw. braku talentu do nauki języków obcych, ale stosowania nieodpowiedniej metody. Jakie więc techniki sprawdzają się przy nauce języka angielskiego?

Praktyczne kursy języka angielskiego online

Najczęściej nauka języka obcego polega na wkuwaniu słówek i zapamiętywaniu skomplikowanych reguł gramatyki. Tymczasem największe znaczenie mają praktyczne umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Skuteczna nauka powinna więc opierać się na mówieniu, mówieniu i jeszcze raz mówieniu. Dzięki temu przełamuje się barierę językową i w sposób praktyczny uczy języka obcego. Tę technikę nauki wykorzystuje Metoda Aktywnego Mówienia, z której każdy może skorzystać na https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/.

Skupia się ona na nauce mówienia, bez odpytywania na ocenę. Metoda eliminuje pracę w zróżnicowanej pod względem poziomu grupie. Nauka odbywa się online i można z niej korzystać w dowolnym czasie i miejscu. Mówienie po angielsku możesz więc ćwiczyć, stojąc w korku, jadąc na wycieczkę poza miasto, na plaży czy spacerując po parku. Metoda Aktywnego Mówienia w prosty sposób przedstawi zasady budowania zdań i czasów angielskich i nie oczekuje od ciebie wkuwania słówek na pamięć czy wykonywania ćwiczeń gramatycznych z podręczników. Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia dla początkujących z Metodą Aktywnego Mówienia na https://www.youtube.com/watch?v=VXSi0LBLyfQ.

Ćwicz i notuj każdego dnia

Język angielski to ten uniwersalny, za pomocą którego można porozumiewać się na całym świecie. Nic więc dziwnego, że oferty kursów i szkoleń mających nauczyć nas swobodnie się w nim porozumiewać, atakują nas ze wszystkich stron. Wiele z nich proponuje, że angielskiego nauczysz się w tydzień, ewentualnie w miesiąc i to bez poświęcania czasu na ćwiczenia. Niestety nie ma metody, która nauczy mówić po angielsku bez ćwiczenia. Jeśli chcesz opanować porozumiewanie się w języku obcym, codziennie musisz znaleźć czas na naukę. Ważne jednak, aby była ona nastawiona na praktykę, dlatego korzystaj z fiszek lub listy zakupów w języku, którego się uczysz, pisz notatki lub pamiętnik. Pomocne będzie też przyklejenie na meblach i przedmiotach codziennego użytku nazw w języku angielskim, dzięki temu łatwiej je zapamiętasz. 

Słuchaj i czytaj po angielsku – czyli uczyć się języka każdego dnia

W czasie nauki języka obcego bardzo ważne jest tzw. osłuchanie. Dzięki niemu łatwiej zapamiętuje się słówka i zwroty, a także poszerza swoją bazę słownictwa. Naukę języka angielskiego warto więc poszerzyć o regularne oglądanie filmów i seriali w tym języku, a także słuchanie podcastów, czy audycji radiowych. Pomocne będzie również sięgnięcie po anglojęzyczne książki, gazety, magazyny. Jeśli dopiero jesteś na początku swojej nauki, wybieraj mało skomplikowane pozycje np. bajki. Zaawansowani mogą sięgnąć po bardziej skomplikowane treści, których w języku angielskim nie brakuje.

Znajdź partnera językowego

Nic tak dobrze nie wpływa na proces nauki, jak możliwość przetestowania swoich umiejętności w praktyce. Nie każdy ma jednak możliwość wyjazdu do anglojęzycznego kraju i tam porozumiewaniu się w języku Szekspira. Na całe szczęście ćwiczyć rozmowy po angielsku można również w Polsce, wystarczy znaleźć partnera językowego. Jeśli chcesz skorzystać z darmowych opcji, możesz z aplikacji takich jak Tandem. Proponują one bezpłatną wymianę językową. W wielu miastach organizowane są też spotkania w kawiarniach nakierowane na znalezienie partnera językowego. Jeśli wolisz płatne możliwości, to dobrym wyborem będą lekcje u native spikera. 

Leave a comment