Czy kosz mojżeszowy jest dobry dla niemowląt?

Kosz mojżeszowy to estetyczne i praktyczne łóżeczko dla niemowląt do ok. 6 miesiąca życia. Tak zwany kosz mojżeszowy posiada długą tradycję i nawiązuje do biblijnej opowieści o Mojżeszu. Czy to dobry wybór dla Twojego dziecka? Sprawdź, dlaczego warto kupić kosz mojżeszowy dla malucha, kiedy się przydaje i jakie posiada zalety! 

Kosz mojżeszowy dla dziecka — kiedy? 

Kosz mojżeszowy to specjalnie zaprojektowany kosz dla małych dzieci. Idealnie nadaje się jako miejsce do wypoczynku dla dziecka od narodzin do ok. 6 miesiąca życia. Kosz Mojżesza zapewnia niemowlętom przytulne i wygodne miejsce do odpoczynku i snu. W zestawie z koszem zazwyczaj znajduje się dopasowany do jego kształtu materacyk. Przed zakupem warto zapoznać się z opisem produktu przez producenta. Przede wszystkim do ilu kg kosz się nadaje oraz do jakiego wieku dziecka będzie najbardziej odpowiedni. Pamiętajmy, że gdy dziecko zaczyna się obracać, siadać lub wchodzić na czworakach, kosz Mojżesza przestaje być odpowiedni ze względu na bezpieczeństwo malucha. Jednak naszym zdaniem warto kupić dziecku taki naturalny kosz na te pierwsze pół roku życia. Kosz Mojżesza jest również pięknym elementem dekoracyjnym i miejscem, w którym dziecko wygląda bardzo uroczo. Stwarza to również niepowtarzalna okazje do wykonania zdjęć jako pamiątek na całe życie. 

Kosz mojżeszowy ma wiele zalet! 

Kosz mojżeszowy to zdecydowanie doskonały pomysł dla niemowlaka. Lekki i przewiewny umożliwia przenoszenie dziecka, co ułatwia opiekunom zadanie i obserwację małej pociechy. Doskonałej jakości kosze mojżeszowe dostępne są na: https://www.dobreliski.pl/ Kosze mojżeszowe wykonywane są zazwyczaj z rattanu (rodzaj specjalnej trzciny) lub wikliny. Wnętrze kosza jest pokrywane bardzo często naturalną bawełną. Kosze posiadają wygodne i szerokie uchwyty z obu stron. Dodatkowe udogodnienie to zakup stojaka do kosza mojżeszowego, który możemy dokupić dodatkowo lub od razu zamawiając kosz. Musi być specjalnie zaprojektowany, najlepiej dedykowany do danego rodzaju kosza, tak będzie najbezpieczniej. Możemy w ten sposób nabyć zamiennik kołyski wybierając stojak na biegunach lub stojak mobilny, na kolkach. 

Kosz mojżeszowy w podróży i w domu 

Kosz mojżeszowy świetnie nadaje się zarówno do przebywania na co dzień w domu, jak i na wyjazdy. Jeśli przebywamy w domu mamy możliwość postawienia kosza gdziekolwiek, pamiętajmy jednak, by wybierać twarde i bezpieczne powierzchnie, by wiercący się maluch nie mógł w żaden sposób ześlizgnąć się wraz z koszem. Nie ustawiamy kosza Mojżesza na krawędzi łóżka, czy na innych meblach. Najbezpieczniej będzie na sztywnej powierzchni i na podłodze, tarasie, gdziekolwiek będziemy przebywać z dzieckiem. Z tego względu przewiewny kosz Mojżesza idealnie nadaje się dla niemowląt urodzonych wiosną i latem, kiedy jest najcieplej. Naturalny rattan, czy wiklina świetnie przepuszczają powietrze. Kosz sprawi się na wyjazdach oraz na łonie natury np. podczas pikniku, czy na plaży. 

Leave a comment