Jakie kwiaty kupić mężczyźnie?

Kwiatami najczęściej obdarowujemy kobiety. Jednak mimo tego, że bukiet być może dla wielu osób jest nieoczywistym podarunkiem dla mężczyzny, to panowie również z pewnością docenią taki prezent. Kwiaty na urodziny imieniny, a także z innych okazji są uniwersalnym i ponadczasowym, a przede wszystkim eleganckim podarkiem. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wręczyć je także mężczyźnie. Jakie kwiaty warto kupować panom? Podpowiadamy.

Jak wręczyć kwiaty mężczyźnie?

Wybór odpowiedniego bukietu dla mężczyzny, a także okazji, by móc mu go podarować, z pewnością jest dużo trudniejszy niż wręczanie kwiatów kobietom. Kwiaty panom warto więc wręczać w sytuacji, kiedy chcemy im za coś podziękować, wyrazić szacunek czy podziw, a także inne pozytywne uczucia. Zawsze warto dokładnie przemyśleć, w jaki sposób wręczamy je mężczyznom, aby nasze intencje nie zostały odebrane opacznie, a także, by obdarowana osoba nie czuła się zażenowana, a nawet w skrajnych sytuacjach, by wręczony bukiet jej nie rozgniewał. Wybierając i wręczając kwiaty mężczyznom, warto więc brać pod uwagę takie czynniki jak ich wiek, pozycja społeczna, a także okazja.

Kiedy możemy wręczyć mężczyźnie kwiaty?

Obdarowywanie kwiatami mężczyzn w podobnym wieku lub o podobnej pozycji może nie zostać przez nich odebrane dobrze. Taki podarunek dla panów jest jednak zazwyczaj trafiony w sytuacji, kiedy uczestniczymy w jubileuszu czy też chcemy wyrazić swój podziw bądź szacunek do danej osoby. Dlatego na przykład studenci, którzy bronią swoją pracę dyplomową, a następnie chcą podziękować promotorowi czy komisji składającej się z mężczyzn, bardzo często kupują tym panom kwiaty na przykład na stronie rogatka.pl. Kwiaty mężczyznom możemy wręczyć również w sytuacji, kiedy obdarowujemy swojego dziadka czy ojca.

Jakie kwiaty są odpowiednie dla mężczyzn?

Bukiet, który chcemy wręczyć mężczyźnie, powinien rządzić się pewnymi prawami. Przede wszystkim pamiętajmy, by nie był on zbyt okazały, a więc lepiej sprawdzą się minimalistyczne wiązanki. Dodatkowo najlepiej jeżeli wykorzystamy w nim możliwie jak najmniej dodatków i zdobień, takich jak kokardki, wstążeczki czy tasiemki. 

Najlepiej jeżeli kolorystyka bukietu dla mężczyzny jest stonowana, a więc jest on barwy bordowej, brązowej, granatowej. Zdecydowanie w bukietach dla mężczyzn powinniśmy unikać kwiatów w kolorze czerwonym, różowym czy białym. Dobrze jest w takiej wiązance umieścić również jak najwięcej liści. Komponując ją, możemy kierować się także symboliką poszczególnych roślin, a więc dostosować ją do naszych stosunków z obdarowaną osobą, a także do jej charakteru.

Leave a comment