Ile kosztują zabiegi plastyczne, a jakie koszty ponosi klinika?

Medycyna plastyczna jest coraz powszechniejsza, kobiety nie wstydzą się korygować swoich drobnych niedoskonałości. Jak obecnie wyglądają ceny za poszczególne zabiegi plastyczne i co dokładnie na nie wpływa? Postanowiliśmy to zbadać.

Co jest wliczone w koszty zabiegu plastycznego?

Po pierwszej konsultacji z lekarzem, podczas której zostanie przeprowadzony obowiązkowy wywiad, pacjent otrzyma kosztorys. Zwykle klinika stara się przedstawić jak najbardziej czytelny cennik, bez ukrytych opłat. W przypadku niektórych zabiegów, jak rekonstrukcja nosa, kosztorys może zostać później przesłany do prywatnego ubezpieczyciela zdrowotnego. Na koszt leczenia mają wpływ:

  • wydatki związane z operacją,
  • koszt środków anestezjologicznych,
  • honorarium dla anestezjologa,
  • honorarium dla chirurga plastycznego,
  • koszt kliniki,
  • nocleg,
  • opatrunki,
  • wizyty kontrolne.

Ceny zabiegów zwykle można sprawdzić na stronie kliniki. Zabiegi plastyczne dostępne w ofercie ClinicForYou.pl są szczegółowo opisane, ile kosztują, jakie znieczulenie zostanie użyte, podany jest orientacyjny czas pobytu w klinice.

Ile kosztuje korekta powiek?

Blefaroplastyka inaczej korekta powiek, to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry z powieki. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, może kosztować od 4 tysięcy złotych, a w cenę zabiegu wliczony jest pobyt w klinice, który trwa zwykle od 2 do 4 dni. Na cenę zabiegu może mieć wpływ to, czy dokonuje się korekty powiek dolnych, górnych, czy może obu. Czasem też stosowane jest wypełnienie w okolicach oczu, by skóra nabrała jędrności, co także wpływa na ostateczną cenę zabiegu.

Ile kosztuje lift twarzy?

Ceny za zabieg liftingu twarzy mogą być różne, ponieważ sposobów na wygładzenie skóry i zmarszczek jest wiele. Koszt zależy od tego, czy jest to lifting nićmi, laserowy, czy może inwazyjny, podczas którego nacinana jest skóra. Pełen lifting twarzy to zwykle kosztuje około 15 tysięcy złotych, cena będzie mniejsza, jeśli pacjent zdecyduje się na częściowy zabieg, np. sam lifting czoła.

Ile kosztuje plastyka nosa?

Rhinoplastyka, która pozwala na zmianę kształtu i rozmiaru nosa może kosztować od 14 tysięcy złotych w górę. Cena zależy od tego, jaką metodą zostanie wykonany zabieg, czy będzie to zabieg z wykonywaniem nacięć, jakie znieczulenie zostało użyte, ale też od tego, jak skomplikowany jest przypadek pacjenta, oraz jakie ma on oczekiwania. W cenie zabiegu zwykle jest jednak całodobowa opieka pozabiegowa.

Ile kosztuje plastyka brzucha?

Abdominoplastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej, cena zabiegu zaczyna się od 15 tysięcy złotych. Cena za zabieg może być różna w zależności od techniki, jak i od miasta i kliniki. Te renomowane zawsze będą mieć wyższe ceny. Koszt zabiegu obejmuje znieczulenie ogólnie i siedem dniu pobytu w klinice. Warto wybrać doświadczoną klinikę, która będzie dostępna dla pacjenta w czasie rekonwalescencji.

Jakie koszty ponosi klinika plastyczna?

Klinika plastyczna największe koszty ponosi, opłacając lekarzy specjalistów, ale też płacąc za salę operacyjną czy za sam wynajem kliniki, to są opłaty na stałe wpisane w cenę zabiegu. Do tego należy doliczyć wydatki związane ze znieczuleniem i opieką pacjenta, ponieważ pobyt pacjenta w klinice, generuje dodatkowe wydatki. Ponadto należy pamiętać o kosztach potencjalnych poprawek, które mogą, a nie muszą być wliczone w cenę zabiegu.

Leave a comment