Jakie warunki powinna spełniać idealna koszula do karmienia?

To, co marzy się każdej kobiecie po ciąży to przede wszystkim wygoda i komfort, szczególnie podczas spędzania czasu ze swoją pociechą. Najbardziej wymagający czas dla wszystkich mam to okres karmienia, wtedy każda z nich chce mieć na sobie coś wygodnego, co łatwo zdjąć częściowo, nie odkrywając przy tym całego ciała. Producenci wyszli naprzeciw potrzebom świeżo upieczonych mam i proponują koszule przeznaczone specjalnie dla karmiących mam. Jaka powinna być idealna koszula do karmienia? Czy może być stylowa? Przeczytajcie!

Najważniejsze cechy koszuli do karmienia

Koszula do karmienia to nie tylko wygodne, ale również bardzo praktyczne ubranie. Wielość wzorów i kolorów, w jakich można obecnie je dostać, pozwala każdej kobiecie wybrać coś w swoim stylu. Koszula do karmienia dzisiaj pozwala czuć się jednocześnie wygodnie i modnie, a producenci robią wszystko, aby ich projekty były zgodne z najnowszymi trendami. Dodatkowym atutem koszul dla karmiących matek jest to, że zostały wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, które dobrze leżą i nie podrażniają skóry, nawet tej bardzo wrażliwej.

Konstrukcja dekoltu w koszuli do karmienia jest specjalnie zaprojektowana tak, aby kobieta miała swobodny dostęp do piersi. Ta część garderoby nie powinna w żaden sposób krępować ruchów i sprawiać, że czegoś nie możemy w niej zrobić. Powinna być elastyczna i dostosowywać się do warunków oraz wykonywanych czynności. Rozpinane dekolty w takich koszulach pozwalają nie tylko na wygodne karmienie, ale również zachowują ubranie w czystości, ponieważ łatwiej w odpowiednim momencie odchylić skrawek materiału. Takie dekolty najczęściej posiadają guziki lub zamki błyskawiczne.

Komfort i wygoda są najważniejsze, ale…

Na rynku znajdziemy różne kroje oraz długości koszul do karmienia. Pomaga to zachować matce karmiącej komfort oraz intymność, ponieważ nie każda kobieta lubi krótkie koszule nocne. Przemyślane konstrukcje dekoltów pozwalają szybko zareagować na płacz dziecka spowodowany głodem. Nie trzeba zdejmować całej koszuli lub odwiązywać sznurków czy wstążek. Oprócz wygody w trakcie karmienia koszule te pozwalają na komfortowy sen, ponieważ są bardzo wygodne.

Koszule do karmienia nadają się nie tylko dla kobiet, które już karmią, ale również są dostosowane dla kobiet w ciąży, zapewniając im wygodny i komfortowy sen. Najczęściej używanym materiałem w produkcji koszul nocnych do karmienia jest naturalna bawełna, która zapewnia skórze dostęp powietrza oraz jest przyjazna dla skóry i nie podrażnia jej. Takie koszule bardzo łatwo uprać i wyprasować, nie rozciągają się i długo zachowują dobry stan.

…również stylowe i modne

Koszule do karmienia często kojarzą się z niezbyt ładnymi i stylowymi ubraniami. Najczęściej słysząc „koszula do karmienia”, to myślimy o bezkształtnych sukienkach, które nie podkreślają żadnych walorów, a wręcz odbierają urok. Na szczęście czasy takich koszul dawno się skończyły. Dzisiaj możemy z powodzeniem szukać koszul zarówno wygodnych o sportowym kroju, jak i romantycznych, aż po eleganckie, podkreślające atuty młodych mam. Dzięki takim rozwiązaniom każda kobiet może poczuć się pięknie i stylowo nie wychodząc z domu oraz pomimo zmęczenia i braku czasu.

Koszule dla karmiących matek są również dostosowane do sezonowej garderoby. Znajdziemy egzemplarze z długim i krótkim rękawem, a także na ramiączkach. Popularne jest również kompletowanie odzieży nocnej ze szlafrokami, dzięki którym możemy ogrzać się w dowolnym momencie.

Koszula do karmienia jest uniwersalna

Dobrze, jeżeli młoda mam ma w szafie kilka egzemplarzy takich koszul. Na początku karmienie może sprawiać nam problem i stawać się powodem częstszego prania ubrań. Wówczas warto mieć jakąś praktyczną odzież na wymianę. Przystępne ceny ubrań poporodowych sprawiają, że młode mamy bez wahania mogą pozwolić sobie na kupienie kilku sztuk ulubionej odzieży do karmienia.

Koszule do karmienia muszą spełniać wiele oczekiwań i wymagań przyszłych i świeżo upieczonych mam. Nie tylko powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, ale również dobrze uszyte i trwale wykonane. Materiał powinien dobrze reagować na pranie i prasowanie oraz być przewiewny i przyjemny dla skóry. Koszula taka powinna się również sprawnie i szybko rozpinać, zapewniając kobiecie ciągłą możliwość szybkiego nakarmienia dziecka. Wisienką na torcie jest wzór koszuli, który sprawi, że mama będzie czuła się pięknie i wyjątkowo.

Leave a comment