Jak wybrać biurko do pracy przy komputerze?

Codzienna praca przy komputerze rodzi wiele wyzwań. Jednym z największych jest zachowanie komfortu i wygody podczas długich godzin, spędzonych przed ekranem. Ważny jest w tym przypadku wybór odpowiedniego fotela, ale równie istotne jest dobranie biurka do komputera.

Co jest ważne, gdy pracujesz przy komputerze?

W pracy przy komputerze liczy się przede wszystkim prawidłowa postawa. Dlatego też, niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, czy też w warunkach domowych, absolutne niezbędne jest zdobycie ergonomicznego krzesła, które ustabilizuje ciało i sprawi, że siedzenie w jednej pozycji będzie komfortowe i wygodne.

Jednak równie ważne jest dobranie odpowiedniego biurka do komputera. Powinno ono być nie za wysokie i odpowiednio wyprofilowane. O tym, jakie wybrać biurko komputerowe przeczytasz na skleppc.pl. Warto dobrze przemyśleć zakup – mebel będzie służył Ci przez wiele lat, a w jego obecności spędzisz najprawdopodobniej większość dnia.

Jak dobrać biurko do komputera stacjonarnego?

Pracować można na różnych komputerach. Obecnie najczęściej używane są laptopy, jednak komputery stacjonarne nadal są stosowane w wielu firmach. W przypadku tego rodzaju komputera, bardzo często pracuje się na dwóch monitorach, które są dość duże i zabierają sporo miejsca. Dlatego też biurko, które wybierzemy do komputera stacjonarnego powinno być szerokie, wyprofilowane i względnie niskie. Sam komputer najprawdopodobniej zamontowany będzie na dole, pod biurkiem, należy więc zadbać, żeby w przestrzeni tej było sporo miejsca na nogi, oraz aby zmieścił się tam podnóżek, który sprawia, że pozycja naszego ciała jest lepsza, a nogi mniej obciążone.

Jeśli natomiast chodzi o wielkość i szerokość blatu, powinniśmy dobrać go w taki sposób, aby oprócz monitorów, myszki i klawiatury zostało w nim trochę miejsca na swobodne ruchy. Niektóre biurka mają wbudowane specjalne podwyższenia, na monitory, które dodatkowo ułatwiają pracę.

Biurko do laptopa – czym powinno się charakteryzować?

Komputer stacjonarny jest większy, przez co bardziej wymagający. Jeśli natomiast pracujemy na laptopie, dobór biurka powinien być znacznie prostszy. Przede wszystkim, potrzebne będzie znaczenie mniej miejsca, chociaż wiele laptopów również współpracuje z dodatkowym monitorem – ułatwia to pracę i jest skuteczne, kiedy pracujemy na wielu dokumentach jednocześnie.Jeśli więc używamy w pracy dodatkowego monitora, biurko do laptopa również powinno mieć specjalną podkładkę lub podwyższenie pod monitor. Poza tym, biurko nie musi być duże ani specjalnie przestrzenne.

Warto natomiast zadbać o to, żeby każde biurko do komputera było wyprofilowane, tak, by siedząc przy nim można było oprzeć łokcie na blacie, jednocześnie mając przestrzeń na resztę ciała siedzącego na krześle. Biurko powinno także być dostosowane wysokością do naszej postawy – oczywiście mniej więcej, resztę bowiem możemy wyregulować za pomocą krzesła.

Leave a comment