Kiedy warto zacząć kompletować wyprawkę szkolną do pierwszej klasy?

Gdy dziecko opuszcza mury przedszkola, jego opiekunowie zastanawiają się nad tym, kiedy powinni zacząć kompletować mu wyprawkę szkolną do pierwszej klasy, aby nabyć wszystkie niezbędne artykuły papiernicze i inne elementy, które w szkole wykorzystują uczniowie. Co powinna zawierać wyprawka szkolna pierwszoklasisty, a także kiedy najlepiej zacząć ją kompletować? Podpowiadamy.

Od czego zacząć kompletowanie wyprawki szkolnej do pierwszej klasy?

Wyprawkę szkolną dla pierwszoklasisty warto zacząć kompletować już w wakacje. O tym jednak, czy poszczególne artykuły papiernicze będziemy kupować podczas jednych dużych zakupów, czy wydatki te chcemy podzielić na dwa lub trzy miesiące, powinniśmy zdecydować samodzielnie. Sytuacja finansowa wielu osób jest na tyle trudna, że jednorazowy zakup wszystkich niezbędnych artykułów szkolnych dla pierwszoklasisty byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem i mocno nadszarpnąłby domowy budżet. 

W takim przypadku warto kompletować poszczególne przedmioty dłużej, lecz w taki sposób, by wydatki związane z rozpoczęciem edukacji w szkole podstawowej przez dziecko nie były dla nas mocno odczuwalne. Warto korzystać również z promocji. Znajdziemy je nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również internetowych, takich jak na przykład: https://www.dyskontbiurowy24.pl/. Niezależnie od tego czy chcemy rozłożyć zakup wyprawki w czasie, czy też wszystkie artykuły zakupić jednorazowo, warto zrobić listę, na której uwzględnimy produkty, które będą potrzebne dziecku w pierwszej klasie.

Co powinna zawierać wyprawka pierwszoklasisty?

Lista rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce pierwszoklasisty, jest dość długa i często zależy również od charakteru zajęć, na jakie dziecko będzie uczęszczało, a także preferencji nauczycieli. Bez wątpienia jednak powinniśmy wyposażyć malucha w zeszyty w trzy linie, a także w kratkę. Zazwyczaj w tym wieku wykorzystuje się modele 16- i 32-kartkowe. Przydadzą się również okładki na zeszyty, a także na książki, czy teczka z gumką. 

Bardzo istotne jest, by kupić odpowiednie przybory do pisania. Ze względu na to, że pierwszoklasiści uczą się pisać zazwyczaj piórem, należy kupić model dostosowany do potrzeb dziecka. Jeżeli jest ono leworęczne, powinniśmy postawić na produkt przeznaczony właśnie dla takich osób. Wśród innych przyborów pisemnych można wyróżnić długopisy, mazaki, cienkopisy czy kredki. Pierwszoklasista powinien posiadać również piórnik, a także odpowiedni tornister, który nie będzie nadwyrężał jego pleców i powodował wad postawy. 

Wśród innych artykułów papierniczych, które warto mu kupić, można wymienić klej, nożyczki, gumkę do ścierania, bibułę, farby plakatowe, plastelinę czy kredki świecowe. Dziecku należy kupić również strój na wf, buty na zmianę, a także pojemnik na śniadanie.

Leave a comment