Kto musi posiadać licencję transportową do prowadzenia firmy?

Licencja transportowa, która upoważnia nas i potwierdza, że możemy przewozić w celach zarobkowych osoby i towary, to dokument, z którym w pełni legalnie możemy prowadzić firmę transportową. Będzie niezbędna w sytuacji międzynarodowego transportu paliwa, przewoźników zajmujących się transportem osób na wymarzone wakacje, czy dostarczaniem produktów spożywczych do sklepów i supermarketów.

Z posiadania licencji transportowej wykluczona jest niewielka grupa przedsiębiorców i należą do nich:

  • Firmy, które gwarantują swoim pracownikom dowóz do miejsca pracy
  • Zespoły ratownictwa medycznego
  • Transport sanitarny

W każdym innym przypadku kiedy przewozisz towary lub ludzi i zarabiasz na tym pieniądze, niezbędna jest do wykonywania działalności licencja transportowa.

BOS Licencje transportowe

Aby ubiegać się o licencję transportową musisz spełniać cały wachlarz warunków, a następnie dostarczyć odpowiedni komplet, poprawnie wypełnionych dokumentów. Oczywiście możesz samodzielnie uzyskać wszelkie niezbędne informacje, zapoznając się z regulacjami prawnymi, pobrać dokumenty, a następnie dostarczyć je do urzędu, jednak w sytuacji tak skomplikowanych procedur warto skorzystać z usług BOS Licencje transportowe.

Zapewne zgodzisz się z nami, że wyprawy do urzędów nie należą do najprzyjemniejszych. Niekończące się kolejki, pobieranie numerków, których zazwyczaj opis jest niesprecyzowany i kłopotliwy, chodzenie od okienka do okienka, dopytywanie, nieustanne poprawianie dokumentów, a w efekcie wychodzisz zmęczony, sfrustrowany, bo do końca nawet nie wiesz, gdzie jeszcze powinieneś pójść, co donieść a co poprawić, aby spełniało odpowiednie wymogi.

BOS Licencje transportowe to firma, która pomoże Ci w organizacji dokumentów i materiałów niezbędnych do uzyskania licencji transportowej. Pracownicy usługodawcy wytłumaczą Ci krok po kroku jakie zaświadczenia i wnioski będą Ci niezbędne, pomogą w poprawnym ich wypełnieniu, a w razie potrzeby dadzą jasne wskazówki, dokąd udać się po brakujące deklaracje i w jaki sposób najszybciej je uzyskać.

Po co jest licencja transportowa?

Licencja transportowa ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa kierowcom, którzy zajmują się przewozem osób i rzeczy w Twojej firmie, innym kierowcom, których spotykasz lub spotykają Twoi kierowcy na drodze podczas transportu, a także osobom, które zdecydowały się na skorzystanie z Twoich usług.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego skrupulatnie analizuje przedstawione przez Ciebie dokumenty i ocenia Twoją wiarygodność, a także Ciebie jako przedsiębiorcę, aby móc podjąć decyzję, czy będziesz w stanie zapewnić bezpieczeństwo i wysoki standard świadczonych usług transportowych. Nic więc dziwnego, że pośród wymogów i dokumentów, które są niezbędne do ubiegania się o licencję transportową znajdują się między innymi:

  • Certyfikat kompetencji zawodowych
  • Zaświadczenie o niekaralności
  • Brak zakazu wykonywania działalności
  • Dobra reputacja
  • Zdolność finansowa
  • Kopie dokumentów pojazdów, którymi będziesz świadczył usługi

Bez względu na to czy wykonujesz usługi przewozowe w kraju czy zagranicą potrzebujesz odpowiedniego rodzaju licencji: licencji transportowej krajowej lub/i licencji transportowej międzynarodowej. Nawet jeżeli obecnie planujesz jedynie przewozy w kraju warto rozważyć poszerzenie licencji zagranicą.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości i nikt nie umie udzielić odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, albo jesteś zwyczajnie zmęczony wizytami w urzędzie, koniecznie zgłoś się do BOS Licencje transportowe.

Leave a comment