Leasing dla nowych firm – o czym warto wiedzieć?

Otwierasz własną działalność? Pamiętaj, że z tym przedsięwzięciem wiązało się będzie wiele, często niemałych, inwestycji. Jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą możliwością ich sfinansowania jest zaś leasing dla firm. Dlaczego jednak warto zdecydować się akurat na tę opcję?

Na co można wziąć leasing?

Przesadą byłaby odpowiedź “na wszystko”, niemniej jednak możliwości, jakie daje leasing na start są naprawdę bardzo imponujące. W ramach oferty leasingu finansowanie możemy starać się o uzyskanie niedużym kosztem zarówno maszyn budowlanych, samochodów, jak i chociażby sprzętu IT czy artykułów wyposażenia biura. Co ważne – leasing może zaciągnąć nawet początkujący przedsiębiorca, co znacząco odróżnia tę formę finansowania od tradycyjnego kredytu bankowego.

Warto podkreślić, że leasing dla nowych firm oferuje od razu takie same możliwości, jak leasing dla doświadczonych przedsiębiorców. Firmy leasingowe z reguły nie ograniczają dostępności swoich usług raczkującym przedsiębiorcom, co pozwala im rozwinąć skrzydła i stanąć na nogi. Leasing mogą oni zaciągnąć nawet na najbardziej podstawowe potrzeby swojej firmy – na przykład flotę pojazdów dla firmy transportowej. Stanowi więc on doskonałe rozwiązanie, jeśli nie mamy zbyt dużego kapitału na rozpoczęcie działalności. Regularnie spłacając raty leasingowe gwarantujemy sobie, że wszelki sprzęt, który w ten sposób uzyskaliśmy jest do naszej dyspozycji 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu – zupełnie jak ten zakupiony przez nas.

Jak wybrać odpowiednią firmę leasingową?

Wybór dopasowanej do naszych potrzeb firmy nie jest wcale łatwy. Wybierając ofertę leasingu na start powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na wszelkie koszta, jak i maksymalny czas trwania finansowania. Dobrym pomysłem będzie z pewnością zdecydowanie się na leasing na start oferujący możliwość skorzystania z wielu różnych pakietów ubezpieczeń. Leasing ubezpieczeniowy może pokryć koszta nawet polis obowiązkowych, znacząco ułatwiając rozpoczęcie działalności. 

Jeśli mamy problem z samodzielnym wyborem odpowiedniego leasingodawcy – pomoże nam firma ClickLease. Współpracuje ona z ponad 40 usługodawcami oferującymi leasing dla nowych firm, a jej eksperci szybko i sprawnie wybiorą propozycje najbardziej dopasowane do naszych potrzeb i możliwości. Pamiętajmy, że wybierając leasing na własną rękę,bez odpowiedniej wiedzy, możemy narazić się na nieprzewidziane koszta. Tymczasem nawet wpłatę własną można zredukować do nawet 1% wartości przedmiotu, który chcemy otrzymać w ramach leasingu.

Dlaczego warto wziąć leasing?

Leasing dla nowych firm wiąże się z szeregiem korzyści – warto wspomnieć chociażby o tym, że umożliwia on obniżenie wysokości zobowiązań podatkowych. Dla przykładu, samochód, który pozyskaliśmy w ramach leasingu, możemy “wpisać w koszta” tak samo, jak gdyby stanowił on część majątku naszej firmy. Leasing na start jest także znacząco łatwiejszy w uzyskaniu, niż tradycyjny kredyt bankowy, a o jego udzielenie możemy starać się nawet pierwszego dnia prowadzenia działalności. Również formalności, jakie trzeba spełnić, są zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku finansowania udzielanego przez banki.

Leasingodawca pokryje wszelkie koszty związane z naprawą, czy konserwacją np. samochodu w okresie obowiązywania umowy.. Pamiętajmy też, że po zakończeniu jej obowiązywania, leasingowane przedmioty mogą stać się naszą własnością po wpłaceniu odpowiedniej opłaty. Możemy też, zupełnie za darmo, zrezygnować z ich dalszego użytkowania i zwrócić je leasingodawcy. 

Leave a comment