Lista kontrolna przebudowy domu

Jeśli jesteś jednym z wielu, którzy chcą poprawić wygląd domu w nadchodzącym roku, potrzebujesz listy kontrolnej przebudowy. Bez listy kontrolnej możesz zapomnieć o czymś ważnym, kiedy chcesz odnowić nowy dom i uczynić go idealnym dla Ciebie i Twojej rodziny.

Przygotowanie się
Przebudowa domu może być stresująca, jeśli nie jesteś odpowiednio przygotowany. Właściwe przygotowanie oznacza przygotowanie fizyczne i psychiczne. Musisz wiedzieć, czy możesz zostać w domu podczas przebudowy lub czy będziesz musiał znaleźć inne miejsce pobytu. Musisz także pomyśleć o tym, jak przebudowa wpłynie na twoje codzienne życie. Gdy już przygotujesz siebie i swoją rodzinę do przebudowy, nadszedł czas, aby przejść do faktycznego procesu.

Ustaw swój budżet
Przed rozpoczęciem przebudowy musisz wiedzieć, ile pieniędzy musisz wydać – i musisz być realistą. Jeśli zamierzasz aktualizować system alarmowy, burzyć ściany lub cokolwiek innego dużego, musisz dać sobie trochę miejsca na coś nieoczekiwanego, co może się zdarzyć.

Ustaw swoje priorytety
Po ustaleniu budżetu musisz wiedzieć, jakie są Twoje priorytety. Jeśli coś się stanie, a budżet się zmniejszy, musisz wiedzieć, co trzeba zrobić. Najpierw praca nad najważniejszymi zadaniami a dopiero na końcu dodatki i szczegóły.

Uzyskaj uprawnienia i pozwolenia
Jeśli nie zamierzasz zmieniać głównych części swojej struktury, nie będziesz potrzebować uprawnień i pozwoleń, więc możesz zignorować te informacje. Z drugiej strony, jeśli zamierzasz zrobić coś takiego jak dodawanie czegoś do domu, będziesz potrzebować pozwolenia od lokalnego urzędu mieszkaniowego. Aby uzyskać pozwolenie, musisz pokazać szczegółowe plany tego, co zamierzasz zrobić. Twój inspektor budowlany miasta będzie w stanie poinformować Cię o wszelkich przepisach dotyczących zagospodarowania przestrzennego oraz o tym, jaki rodzaj dodatku możesz dodać.

Określ, co możesz zrobić samodzielnie
Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, wykonywanie własnej pracy może mieć duże znaczenie. Zanim spróbujesz samodzielnie zająć się wszystkim, ustal, co naprawdę możesz zrobić. Jeśli nie jesteś bardzo przydatny, możesz nie chcieć nic robić. Jeśli wcześniej pracowałeś w domu lub masz kogoś, kto może ci pomóc, możesz być w stanie zająć się znaczną częścią przebudowy.

Wywiad z wykonawcami
Gdy znajdziesz się w miejscu przebudowy, w którym będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy, musisz przeprowadzić wywiad z kontrahentami, które rozważasz do pracy. Nie bój się zadawać pytań na temat ich doświadczeń i tego, czy rozumieją, jak zrealizować Twój projekt. Po zakończeniu zadawania pytań musisz poprosić ich o referencje. Rozmowa z ludźmi, którzy wcześniej z nimi pracowali, da ci lepszy obraz tego, jak pracują i jakości ich pracy.

Teraz wiesz, jak przygotować listę kontrolną przebudowy. W zależności od tego, co robisz w domu, może być konieczne dodanie lub zabranie niektórych przedmiotów. Przejrzyj powyższe informacje, wydrukuj je i przekreśl lub dodaj w razie potrzeby cokolwiek.

Leave a comment