Przyszłościowa inwestycja w złoto – co musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz?

Złoto wybierane jest coraz częściej jako metoda inwestycji pieniędzy. Dzisiaj, w dobie pandemii koronawirusa, bardzo dużo osób ulokowało swoje środki właśnie w tym kruszcu. Jeżeli także chce zdecydować się na zainwestowanie w złoto, sprawdź najważniejsze informacje na jego temat!

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Inwestycje w złoto są obecnie bardzo popularne z wielu względów. Jak wskazuje serwis internetowy https://polskidm.com.pl/, złoto jest chętnie wybierane, ponieważ w ciągu ostatniego roku doszło do znacznego obniżenia stóp procentowych, a także oprocentowania lokat bankowych. W ślad za niskimi stopami procentowymi ruszyła inflacja powodująca obniżenie wartości pieniądza.

Właśnie dlatego złoto jest obecnie uznawane za jeden z bezpiecznych sposobów na lokatę środków. Kruszec ten nie jest narażony na działania rządów jak pieniądz, a także cechuje się on wysoką stabilnością wartości.

Jak inwestuje się w złoto?

Najlepiej inwestować w złoto fizyczne, czyli w złote przedmioty. Dzięki temu można być ich właścicielem i łatwo nimi rozporządzać.

Można także spotkać się z inwestycjami polegającymi na zakupie złota, które przechowywane jest w zewnętrznych skarbcach – wtedy kupujący otrzymuje odpowiednie certyfikaty potwierdzające zakup. Taka forma inwestycji nie jest jednak rekomendowana ze względu na wysokie ryzyko.

W jakie złote wyroby warto inwestować?

Osoby, które chciałyby rozpocząć inwestowanie w złoto, mają obecnie do dyspozycji szeroką gamę złotych wyrobów.

Najczęściej kupowane są złote sztabki dostępne w różnych gramaturach – od 1 grama. Można także zdecydować się na zakup złotych monet i numizmatów. Mogą one pełnić także funkcję kolekcjonerską, co oznacza, że ich wartość może wynikać nie tylko z wartości samego kruszcu, ale także ich rzadkości.

Jaką inwestycją jest złoto – krótkoterminową czy długoterminową?

Zasadniczo złoto powinno być traktowane jako inwestycja długoterminowa, ponieważ jego wartość w czasie rośnie powoli, co można sprawdzić na historycznych wykresach.

Jednak czasami na złocie można zarobić także w krótkim terminie, gdy uda się zakupić go w niskiej cenie i odsprzedać drożej ze względu na wahania kursowe.

Najlepiej jednak złoto potraktować jako formę długoterminowej lokaty pieniędzy i przeznaczyć na nie tę część swoich oszczędności, która nie jest przeznaczona do wydania w najbliższym czasie.

Jak kupować złoto inwestycyjne?

Najlepiej kupować je w zaufanych mennicach i sklepach numizmatycznych. Należy unikać kupowania na portalach ogłoszeniowych, od nieznajomych osób, ponieważ istnieje ryzyko oszustwa.

Leave a comment