Strugarka – wsparcie przemysłu

Strugarka to narzędzie, które powinien w swoim warsztacie posiadać każdy miłośnik majsterkowania, a szczególnie, jeżeli jest ono powiązane z zamiłowaniem w pracy z drewnem. Bez tego typu narzędzia, a czasem wręcz maszyny, nie jesteśmy w stanie precyzyjnie nadać kształtu wytwarzanego przedmiotu.

Zapewne wielu z was na myśl przychodzą strugarki, o wielkich gabarytach, które używane są do masowej obróbki drewna w stolarniach. Aktualnie na rynku możemy znaleźć zarówno maszyny o dużych gabarytach – strugarki przemysłowe, oraz te mniejsze, które przeznaczone są do domowego użytku. Bez względu na to czy jesteśmy profesjonalistami w obróbce drewna, czy dopiero poznajemy jego tajniki, to z pewnością rozeznanie w strugarkach będzie nam potrzebne prędzej czy później.

Precyzyjność strugarek jest nieoceniona w przemyśle. Firmy chętnie inwestują środki finansowe w najlepszej jakości strugarki, ponieważ to dzięki nim wzrasta jakoś wykonywanych przez nich produktów. Wśród wielu strugarek możemy wyróżnić między innymi strugarki dwustronne.

Jak sama nazwa wskazuje są to maszyny, które pozwalają na obróbkę drewna z dwóch stron, dwóch płaszczyzn. Jej sercem są dwa wały strugające, a także napęd wsuwający, dzięki któremu cały proces nie wymaga dużego wysiłku. Na rynku mamy dostępnych wiele typów strugarek dwustronnych. Od tych najprostszych modeli, które spełniają swoje podstawowe funkcji, po bardziej zaawansowane narzędzia, a wręcz całe maszyny, które poza jednoczesnym struganiem dwóch płaszczyzn mają również funkcję wiertłopiły dwuwałowej.

Firmą, która specjalizuje się w produkcji strugarek do drewna, a także jest ich dystrybutorem jest Winter Holztechnik. Cechuje ją najwyższa jakość i precyzja wykonania połączona z użyciem najnowszych technologii. W ofercie firmy znajdziecie wiele rodzajów strugarek, w tym te, które zostały najwyżej ocenione przez klientów, i które są najchętniej wybierane dla potrzeb przemysłu. Zapoznaj się z ofertą Winter Holztechnik i już teraz sprawdź, jakie niezwykłe efekty obróbki drewna może zaoferować strugarka.

Leave a comment