W jakim banku kredyt, w jakim parabanku pożyczka?

Korzystanie z kredytów i pożyczek to jedna z popularniejszych form pozyskiwania gotówki, na wyznaczone cele. Do wyboru mamy dwa podstawowe kierunki – bank lub firma pozabankowa. Jak szukać i gdzie udać się po pieniądze?

Jak wziąć kredyt, pożyczkę?

Wzięcie kredytu lub pożyczki nie wydaje się trudną i skomplikowaną sprawą, w końcu wystarczy pójść od banku lub firmy pozabankowej i złożyć odpowiedni wniosek. Tak wygląda teoria, praktyka jest jednak bardziej skomplikowana. Po pierwsze trzeba spełnić określone warunki, po drugie wiedzieć jaką kwotę wziąć i po co. Istotne będzie także obliczenie własnych możliwości finansowych, by móc spłacić zadłużenie.

Ostatnia kwestia to wybór oferty kredytowej lub pożyczkowej – tu mamy wiele opcji, które różnią się między sobą choćby kosztami. Warto więc wcześniej orientować się w tym, na co powinno się zwracać uwagę, by nie przepłacać. Porady kredytowe publikuje Okredyt.pl, można więc wiele dowiedzieć się o kredytach, pożyczkach i ich parametrach.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt to standardowy wybór, jeżeli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy. Banki pod wieloma względami są bezpieczniejsze, choć jednocześnie stawiają wyższe wymagania względem klientów. Trzeba więc wykazać się odpowiednią zdolnością i wiarygodnością kredytową, co dla niektórych może być kłopotliwe. Ta forma finansowania daje jednak więcej możliwości, jako że jeżeli nasza sytuacja jest dobra, a zarobki w miarę wysokie, można uzyskać naprawdę wysoką kwotę pieniędzy. Dzięki kredytom np. hipotecznym można w końcu kupić dom lub mieszkanie.

Gdzie jednak starać się o takie finansowanie? Banków w Polsce nie brakuje, a oferty w nich bywają bardzo podobne, dobrze jednak jeżeli wcześniej rozeznany się w sytuacji. Pomóc mogą w tym porównywarki i rankingi kredytowe, gdzie każdy może zapoznać się z dokładnymi warunkami przyznania i kosztami. Niekoniecznie trzeba też brać kredyt w banku, którego jest się klientem.

W jakim parabanku wziąć pożyczkę?

O ile banki mogą zaoferować nam kredyty i pożyczki, o tyle parabanki według prawa udostępniają tylko pożyczki, które działają na podstawie prawa cywilnego, a nie bankowego. Wiele osób sięga po ten rodzaj finansowania głównie ze względów na mniejsze wymagania. Klienci nie są tak szczegółowo weryfikowani pod względem zdolności i wiarygodności kredytowej, nierzadko wystarczy złożyć sam wniosek i przedstawić dowód osobisty bez dodatkowych dokumentów. Oczywiście wiele będzie zależało od danej firmy oraz jej oferty, a ta jest bardzo zróżnicowana.

Gdzie wziąć pożyczkę w parabanku? W przypadku tych prywatnych instytucji finansowych trzeba bardzo uważać. Obecnie na rynku znajdzie się całe mnóstwo firm, oferujących pożyczki, teoretycznie na bardzo korzystnych warunkach. W praktyce zazwyczaj są one droższe niż kredyty bankowe, na gorszych warunkach, z krótszym czasem spłaty. Porównywarek i rankingów nie brakuje, warto więc dokładniej przyjrzeć się każdej ofercie, a także konkretnym firmom, by wybrać rozsądnie.

Leave a comment