Wyrażanie osobowości poprzez ubiór

Wyrażanie siebie to w dzisiejszym społeczeństwie niezwykle istotny temat. Większość z nas wyraża swoją osobowość poprzez swój styl bycia oraz sposób wypowiedzi. W mniej werbalnej formie, praktycznie każdy z nas chcąc czy nie chcąc wyraża swoją osobowość poprzez ubiór. Niektórzy idą nawet kawałek dalej decydując się na ekstrawagancką fryzurę, biżuterię lub tatuaże. W tym artykule skupimy się jednak na tym co dotyczy praktycznie każdego – ubiór.

Każdego dnia spotykasz mnóstwo ludzi. W pracy, w szkole a może po prostu na ulicy lub w sklepie. Na większość z nich po prostu nie zwracasz uwagi, natomiast nawet jeśli nie masz takiego zamiaru – w pełni nieświadomie niektórych ludzi oceniasz po tym jak są ubrani. Sty ubioru, kolorystyka oraz drobne dodatki świadczą o osobowości oraz o pozycji społecznej. Fakt, jest od tej reguły dużo wyjątków, jednak mimo wszystko podświadomie utożsamiamy ubiór z drugą osobą. Przykładowo, mężczyzna ubrany w garnitur może sprawiać wrażenie bardziej szarmanckiego niż w przypadku, gdyby miał na sobie dres. Dobrze zawiązany szalik kojarzy się z artystyczną duszą, natomiast, szpilki z wysokim poczuciem kobiecości. Duży wpływ na postrzeganie ubioru ma wybrana kolorystyka – biel i czerń to minimalizm, prostota i elegancja. Natomiast stonowane barwy (np. ciemna zieleń, grafit, szary) opisują osoby ceniące sobie bezpieczeństwo. Z kolei bardziej krzykliwe barwy (np. czerwień lub róż) mogą symbolizować większą odwagę i pewność siebie.

Zwykło się mówić, że diabeł tkwi w szczegółach – zdecydowanie to przysłowie pasuje do dodatków będących “kropką nad i” całej stylizacji. Na przykład krawat lub klasyczny zegarek świadczy o elegancji oraz nieco bardziej formalnym stylu bycia. Podobnych przykładów tego jak ubiór wpływa na postrzeganie drugiego człowieka są setki. Jaki jednak z tego wszystkiego wypływa wniosek? Otóż jednoznaczny! Na to jak jesteśmy postrzegani przez innych możemy wpływać. Ciekawą odpowiedzią na kreowanie swojego wizerunku są personalizowane ubrania (takie, które możemy samodzielnie zaprojektować).

W Internecie jest wiele darmowych kreatorów, za pomocą których można pokusić się o samodzielne projektowanie koszulek (np. na stronie https://extra-koszulki.pl/koszulki-z-wlasnym-nadrukiem/ bez problemu możesz zaprojektować koszulki z własnym nadrukiem).

Naszym zdaniem koszulki na zamówienie to przyszłość w świecie mody. Nadruki na koszulkach są coraz częściej wykonywane nie tylko w celu wykonania śmiesznego prezentu, lecz w celu projektowania własnej odzieży, która po prostu jest noszona na co dzień.

Leave a comment