Wyremontuj swoją szopę ogrodową.

Czy twoja szopa wygląda na trochę starą i zmęczoną? I czy potrzebuje gruntownej przebudowy?
Chociaż istnieją szopy, które wciąż są kupowane wyłącznie w celach magazynowych, wiele z nich zostało przekształconych w studia, stacje robocze lub po prostu miejsce do odosobnienia.
Elastyczność pracy w domu w ciągu ostatniej dekady spowodowała wzrost liczby właścicieli domów, którzy zmieniali przeznaczenie szopy ogrodowej na własny użytek, często jako miejsce ucieczki od zgiełku głównego domu. Jeśli więc chcesz zmienić przeznaczenie własnej szopy, czytaj dalej, ponieważ znajdziesz tu wskazówki dotyczące przekształcenia starej szopy ogrodowej w efektywną przestrzeń na przyszłość.


1. Najpierw napraw wszelkie problemy


Jeśli twoja szopa ogrodowa od jakiegoś czasu jest nieużywana lub zaniedbana, pierwszą rzeczą do zrobienia jest naprawa wszelkich problemów, które mogą dotyczyć konstrukcji. Obejmuje to naprawianie nieszczelnych dachów, zgnilizny drewna, wybitych okien lub nierównych desek podłogowych.


Rozpoczęcie od solidnej struktury sprawi, że reszta działań będzie przebiegać płynniej i spowoduje mniej bólów głowy w przyszłości. Możesz wykonać te naprawy samodzielnie, ale oczywiście, jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, możesz zlecić naprawę fachowcom – z reguły nie są to bardzo poważne wydatki.


2. Izolacja termiczna


Izolacja termiczna to świetny pomysł do zainstalowania w szopie, zwłaszcza jeśli chcesz jej używać przez cały rok. Odpowiednia izolacja utrzymuje chłód latem, a zimą ciepło. Sprawia również, że budynek jest bardziej energooszczędny, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu szopy w miesiącach zimowych.
3. Malowanie szopy


Po naprawie szopy i jej szczelności można ją pomalować, aby nadać konstrukcji zaktualizowany wygląd. Pomalowanie zewnętrznej strony szopy jasnym kolorem sprawi, że będzie się wyróżniać i stworzy punkt centralny w ogrodzie, a pomalowanie go na ciemniejszy kolor sprawi, że wtopi się w otoczenie i nie będzie się rzucać w oczy.
Traktuj wnętrze szopy jak kolejną przestrzeń życiową; neutralne lub stonowane kolory są idealne do stworzenia relaksu, a jasne i odważne kolory mogą pomóc w zachowaniu koncentracji.


4. Zainstaluj drzwi i okna z PCV


Montaż okien i drzwi z PCV w szopie pomaga utrzymać chłód latem i ciepło zimą. Okna i drzwi z PCV są również produkowane z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, co oznacza, że możesz być bezpieczny wiedząc, że twoje rzeczy są chronione.


5. Uruchom elektryczność


Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dodaj energię elektryczną do szopy, ponieważ oznacza to, że możesz znacznie zwiększyć możliwości korzystania z niej. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć miejsce do przechowywania zamrożonej zamrażarki, pracować nad projektami za pomocą elektronarzędzi, czy stworzyć salę kinową, możliwości są nieograniczone. Doprowadzenie prądu z głównego domu do szopy to zadanie dla w pełni przeszkolonego elektryka – nie próbuj tego robić sam.


6. Dodawanie miejsca do przechowywania i blatów


Dodanie miejsca do przechowywania i blatów do szopy pozwoli na wykorzystanie jej do wielu celów, od domowego biura po relaksującą kryjówkę. Szafy i biurka można kupić gotowe, co sprawia, że instalacja jest dziecinnie prosta, lub możesz stworzyć własne miejsce do przechowywania dokładnie na swoje potrzeby.
Nie zapomnij…


Niezależnie od celu, upewnij się, że Twoja szopa jest jak prawdziwy pokój i przedłużenie domu. Po uporządkowaniu wszystkich praktycznych elementów zwróć uwagę na wnętrze – w końcu jest tak samo ważne, jak to wygląda na zewnątrz.

Leave a comment