7 sprytnych pomysłów na uporządkowanie domu

Wydaje się, że coraz więcej ludzi mieszka w mniejszych przestrzeniach. Trend zmniejszania wydaje się, że nie zmierza nigdzie. Podczas gdy życie w małych domach ma swoje zalety i może być jedyną opcją dla niektórych, przestrzeń do przechowywania jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu, mały dom nie musi być zatłoczony i nieuporządkowany!

Dzięki kreatywnym pomysłom na przechowywanie małych przestrzeni możesz zmaksymalizować ograniczoną przestrzeń i spersonalizować ją tak, jak lubisz. Poniżej podajemy niektóre z trików do przechowywania, które również dodadzą kreatywności Twojemu domowi!

Pomyśl o wysokich półkach wzdłuż swoich ścian
Najpierw na naszej liście pomysłów na przechowywanie małych przestrzeni jest instalowanie półek wysoko – wzdłuż obwodu ścian. To rozwiązanie do przechowywania nie zajmuje powierzchni kwadratowej, co jest ważnym czynnikiem dla osób mieszkających w małych domach. Przechowuj tam książki, zdjęcia, bibeloty i okazjonalne rośliny doniczkowe, aby uzyskać niezbędną zieleń do domu.

Nie zapomnij o narożnikach swojego pokoju
Otwórz narożniki swoich pokoi inwestując w półki, które normalnie byłby uważany za martwą przestrzeń. Dodaj pływające półki – i przechowuj prawie wszystko! Jest to jeden z prostych haków do przechowywania, który można wykorzystać w salonie do wyświetlania zdjęć lub przedmiotów dekoracyjnych. Lub zainstaluj go nad narożnym miejscem do pracy w sypialni, aby usunąć bałagan ze stołu roboczego. Jeszcze lepiej, umieść je w kuchni, aby przechowywać przyprawy i sztućce.

Pojemniki są twoim najlepszym przyjacielem
Następny trik do przechowywania pomoże ci utrzymać porządek w domu! Zapomnij o niechlujnych szafach, przechowując swoje przedmioty w poręcznych pojemnikach. Te pojemniki do przechowywania są niedrogie, łatwe do przechowywania i przenoszenia w dowolnym momencie! Możesz także oznaczyć je etykietą, więc znalezienie rzeczy w domu nigdy nie było łatwiejsze. Nie masz wystarczająco dużo miejsca w szafach? Możesz również zmienić przeznaczenie tych schowków na małe przestrzenie, dodając kosze do przechowywania pod łóżko. Zastanów się nad zainwestowaniem w ładne plecione kosze, aby przechowywać przedmioty również na pięknych półkach. To świetne rozwiązanie do przechowywania, a także estetyczne.

Niech twój stolik kawowy pełni również funkcję miejsca do przechowywania
Stwórz swój stolik kawowy stylowy i poręczny, zdobywając go z podnoszonym blatem do przechowywania rzeczy w środku! Sztuką na przechowywanie większej ilości rzeczy w małym domu jest posiadanie wielozadaniowych mebli. Na przykład, upewnij się, że masz stolik kawowy z podnoszonym blatem, abyś mógł przechowywać rzeczy w środku! Ukryj tam piloty, DVD, książki, ładowarki, a nawet sztućce i talerze. W ten sposób ukryjesz rzeczy poza zasięgiem wzroku, nie zajmując miejsca na podłodze. Podnoszone stoliki kawowe są dostępne w różnych stylach, od współczesnych po antyki.

Bądź kreatywny ze swoim łóżkiem
Zdobądź łóżko z wbudowanymi szufladami i półkami, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w sypialni!
Czy twoje łóżko zajmuje większość miejsca w pokoju? Nie jesteś sam. Istnieją jednak sposoby obejścia tego nieznośnego problemu. Możesz zainwestować w łóżko ze schowkiem, takie jak wbudowane szuflady. Śpij wygodnie i zyskaj dodatkowe miejsce do przechowywania! Schowaj koce, poduszki, prześcieradła i uwolnij swoją szafę. Możesz także zamontować łóżko na poddaszu. Jeśli nie boisz się wysokości, jest to świetna opcja. Możesz mieć schludne miejsce do pracy pod spodem lub przytulny kącik do czytania!

Wybierz lustra z szafkami
Ile razy zmagałeś się z plątaniną biżuterii? Rozwiąż ten problem od razu, otrzymując lustro z szafką. Przechowuj rzeczy do makijażu i biżuterię w poręcznych wbudowanych półkach i haczykach – i wychodź z domu każdego dnia, wyglądając absolutnie bezbłędnie.

Wyczyść blat kuchenny
Nikt nie chce pracować w brudnej i ciasnej przestrzeni kuchennej. Na szczęście mamy kilka pomysłów na przechowywanie małych kuchni, które zachwycą mistrza kuchni! Kluczem jest trzymanie rzeczy z dala od blatu kuchennego, aby uniknąć bałaganu. Zamiast tego zastanów się nad paskiem magnetycznym na ścianie na noże kuchenne. Inną przydatną sztuczką jest zainstalowanie rozwiązania, w którym można zawiesić naczynia, przybory kuchenne, codzienne przyprawy i deski do krojenia. Te sprytne pomysły na przechowywanie w małych przestrzeniach zwolnią miejsce do pracy w kuchni i szafki.

Kolejna wskazówka dodatkowa: zainwestuj w małe pojemniki na wszystkie przyprawy, zioła i niezbędne składniki. Od razu ożywi Twoją przestrzeń kuchenną, a dzięki etykietom unikniesz marnowania czasu na poszukiwanie tego jednego składnika.

Leave a comment