Zlewozmywaki jednokomorowe

Kuchnia to serce domu, skupia całą rodzinę, nic więc dziwnego, że tyle uwagi przykłada się do jej urządzenia. Bez względu na jej gabaryty, trzeba rozważyć nie tylko względy wizualne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jednym z elementów, który jest niezbędny w aranżacji kuchni jest zlewozmywak. To w nim myje się naczynia czy opłukuje owoce i warzywa tuż przed spożyciem. Najbardziej tradycyjny model to ten dwukomorowy. Jest idealnie przystosowany do dbanie o czystość naczyń – w jednej komorze myjesz, a w drugiej płuczesz swoje naczynia, dzięki czemu cały proces zajmuje mało czasu. Czy jednak w każdej kuchni powinien być taki właśnie zlew i dlaczego często zlewozmywaki jednokomorowe są lepszym wyborem?

Zlewozmywaki jednokomorowe – funkcjonalność i zalety

Pierwszą kwestią, przemawiającą za zlewem jednokomorowym jest posiadanie zmywarki, która jest standardem w niemal każdej kuchni. Jeżeli jest na wyposażeniu, to większość zmywania odbywa się właśnie w niej. Nie ma zatem powodu, aby zlewozmywak posiadał aż dwie komory, gdyż jedna wystarczy do opłukania naczyń przed włożeniem do zmywarki. Zlewozmywak jednokomorowy to również mniejsza przestrzeń na ewentualne kumulowanie brudnych naczyń i większa mobilizacja do trzymania porządku. 

Kolejną sprawą wartą rozważenia przy wyborze zlewu do kuchni, jest jej powierzchnia. Jeżeli ma ona niewielkie gabaryty, tym bardziej liczy się każdy centymetr jej ergonomicznego zagospodarowania. Zlewozmywaki jednokomorowe (w porównaniu do dwukomorowych)oznaczają większą powierzchnię roboczą blatu, co ma kolosalne znaczenie w funkcjonalności kuchni.

Zlewozmywaki jednokomorowe – jaki wybrać?

Posiadamy w swojej ofercie szeroki wybór zlewów jednokomorowych, w zależności od stylu urządzenia kuchni i gustu można dobrać egzemplarz odpowiedni dla każdego. Należy rozważyć tutaj kilka parametrów:

  • materiał, z którego są wykonane – największą popularnością cieszą się zlewozmywaki granitowe, ale posiadamy również kwarcowe; granitowe są nieco twardsze, co idzie w parze z ich trwałością I jakością
  • kształt komory i całego zlewu – najpopularniejsze to prostokątne, kwadratowe, okrągłe i owalne – należy tutaj kierować się przede wszystkim własnym gustem i stylem urządzenia całej kuchni
  • wersja z ociekaczem lub bez – należy rozważyć, czy będzie potrzebna dodatkowa powierzchnia do osuszenia naczyń czy niekoniecznie; od tego też zależy rozmiar całego zlewu (jeżeli liczy się każdy centymetr blatu, lepiej wybrać wersję bez ociekacza)
  • kolor – są to najczęściej stonowane barwy jak: czerń, biel, szarość, beż – tutaj podobnie jak przy kształcie liczą się przede wszystkim względy wizualne I akcenty kolorystyczne w pomieszczeniu.

Wszystkie nasze zlewozmywaki jednokomorowe są najwyższej jakości. Dokładamy wszelkich starań do zapewnienia w swojej ofercie jak największego wyboru produktów i fachowego doradztwa, ponieważ zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem.

Leave a comment