Dlaczego warto wybrać leasing samochodu zamiast kredytu?

Samochód jest w dzisiejszych czasach jednym z podstawowych narzędzi pracy, niezależnie od tego, czym konkretnie się zajmujemy. Z różnego rodzaju samochodów korzystają przecież kurierzy, dostarczyciele jedzenia na wynos, doradcy klienta składający wizyty domowe i nie tylko. Pamiętajmy jednak, że kupno nawet choćby jednego samochodu na własną rękę to koszt potencjalnie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak go obniżyć? To proste – zdecydować się na leasing samochodu.

Leasing samochodu osobowego i dostawczego

W ramach leasingu można uzyskać finansowanie różnego rodzaju pojazdów – zarówno samochodów osobistych, dostawczych, jak i ciężarowych. Niezależnie od tego, czy interesuje nas leasing nowego samochodu, czy pojazdu nieco starszego, liczyć możemy na indywidualnie dobrane rozwiązania i niskie opłaty wstępne. W trakcie trwania leasingu możemy spokojnie korzystać z samochodu bez obaw, że zostanie nam on odebrany – jeśli tylko regularnie opłacamy comiesięczne raty. Pamiętajmy, że wszelkie koszta związane z serwisowaniem, czy naprawą pojazdu przechodzą na leasingodawcę, jako że to właśnie on jest, zgodnie z polskim prawem, jego właścicielem.

Leasing samochodu to bezpieczne rozwiązanie niezależnie od tego, jakiego rodzaju działalność gospodarczą prowadzimy. W Clicklease płatność możemy rozłożyć aż na 84 raty, dzięki czemu upewnimy się, że poradzimy sobie z ich spłatą. Skorzystanie z takiej usługi otworzy przed nami także drzwi do uzyskania o wiele tańszej polisy ubezpieczeniowej (w tym obowiązkowej polisy OC), którą również sfinansować można na zasadach leasingu.

Także auta sprowadzane z zagranicy

Podobnie, jak w przypadku leasingu nowego pojazdu – sprowadzenie samochodu z zagranicy na zasadach leasingu jest o wiele korzystniejsze, niż zakupienie go na własną rękę. Leasing samochodów sprowadzanych zza granicy pozwala bowiem pokryć pełnię związanych z tym kosztów nie z własnej kieszeni, lecz z pieniędzy wypłaconych nam przez leasingodawcę. Należność zaś rozbić możemy na szereg niewielkich lat, które możemy spłacać nawet przez kilka lat. Usługa leasingu pojazdu sprowadzonego z zagranicy otworzy przed nami drzwi do rynku marek aut rzadko spotykanych w naszym kraju, które jednak o wiele popularniejsze są za granicą. Leasing samochodów sprowadzanych zza granicy to, być może, najprostszy i najlepszy sposób na pozyskanie aut takich producentów, jak np. Land Rover, Chrysler, Aixam, czy Isuzu.

Kto może uzyskać leasing samochodu?

Tak leasing nowego samochodu, jak i starszego modelu pojazdu, to rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli firm oraz instytucji. Nie ma jednak znaczenia, czy prowadzimy firmę zatrudniającą kilkuset pracowników, czy jednoosobową działalność gospodarczą. W obu tych przypadkach mamy identyczne szanse na uzyskanie leasingu. Jeśli prowadzimy zaś działalność w ramach jednego z tak zwanych wolnych zawodów – wybór platformy ClickLease, oprócz dostępu do usług 40 najlepszych leasingodawców w Polsce może przynieść nam także inne, indywidualne korzyści.

Leasing samochodu oferowany jest za pośrednictwem tej platformy zarówno doświadczonym przedsiębiorcom, jak i w ramach tzw. leasingu na start – już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Nie wymaga on dużej inwestycji – w wielu przypadkach wystarczy wpłata własna w wysokości 1% wartości interesującego nas samochodu. Nie musimy także przekazywać leasingodawcy zaświadczeń dotyczących sytuacji finansowej naszej firmy, a finansowanie uzyskać możemy na podstawie dowodu osobistego i aktualnych dokumentów rejestrowych. 

Leave a comment