Dodatki które sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyjątkowa

Kuchnia to miejsce, które kojarzy nam się z ogromem pracy – zakupy, gotowanie, przygotowywanie posiłków dla całej rodziny, następnie sprzątanie, mycie i wszystko to sprawia, że nawet jeżeli lubimy zdrowo i smacznie zjeść, to jesteśmy zmęczeni i przytłoczeni całym procesem przygotowawczym. Jednak dla wielu osób kuchnia to też miejsce wspólnych spotkań ze znajomymi. Bez względu na to w jakim celu najczęściej do niej zaglądamy, warto urządzić ją w przytulnym i jednocześnie praktycznym stylu.

Zieleń

Kwiaty sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Obcowanie z zielenią poprawia humor, a do tego rośliny korzystnie wpływają na ilość tlenu w pomieszczeniu. Kuchnia z uwagi na swoje podstawowe funkcje emituje dużo wilgoci, pary, gorąca i tłuszczu, który powstaje podczas przygotowywania ciepłych posiłków. Jeżeli chcemy ozdobić ją roślinami możemy wybrać po prostu przyprawy takie jak bazylia, oregano lub mięta, albo sukulenty, które odznaczają się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, więc świetnie poradzą sobie w domowej kuchni. Przykładem może być na przykład aloes, albo inne kwiaty z rodziny kaktusowatych.

Akcent na ścianie

Design kuchni uzupełnią liczne obrazy i ramki ze zdjęciami, lub naklejki w formie tekstowej. Obrazy do kuchni muszą być wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego najlepiej postawić na te drukowane na szkle. Nie tylko szybko usuniemy z nich zabrudzenia, ale nie musimy obawiać się o jakość nadruku, która nawet pod wpływem gorąca, pary czy zwilżonej wodą ściereczki nie wpłynie na stan naszego obrazu. Decydując się na obrazy do kuchni w sklepach online, mamy też ogromne możliwości co do wyboru wzorów, formatów i gwarancję atrakcyjnej ceny.

Naczynia

Jeżeli chcesz zachwycić swoich gości serwisem, na którym podasz przygotowane potrawy, postaw na odważne kolory i nieszablonowe kształty. Czerń, zieleń, róż a może czerwień? W zasadzie dobór koloru zależy tylko od Twoich preferencji, a rynek daje Ci możliwość nabycia zastawy w dowolnych barwach. Podobnie jest z kształtami, więc możesz postawić na klasyczne okrągłe talerze, ale równie dobrze sprawdzą się prostokątne albo kwadratowe, które pomimo dostępnej oferty wielu sklepów nadal są rzadkim gościem na polskich stołach.

Leave a comment