Druk wielkoformatowy – jak wybrać najlepszą formę reklamy outdoor oraz indoor?

Reklama outdoor i indoor jest niezwykle istotna z punktu widzenia promocji firmy. Kiedy zaczynamy interesować się reklamą napotykamy takie pojęcie jak druk wielkoformatowy. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie zamówić reklamę o odpowiadającej nam wielkości oraz rozdzielczości w różnych formach (szyldy, bilbordy, kasetony, pylony). Jak dokonać najlepszego wyboru w tym temacie?

Druk wielkoformatowy – dlaczego warto?

Jeśli prowadzimy własną firmę i chcemy skutecznie się zareklamować, to nie możemy zapomnieć o reklamie indoor oraz outdoor. Aby jednak prezentowała się ona jak najlepiej, powinniśmy zdecydować się na druk wielkoformatowy. Duża powierzchnia reklamy, którą uzyskujemy dzięki tej technologii, jest bardzo skuteczna pod względem promocji usług i produktów. Rzucające się w oczy billboardy, szyldy i pylony to świetny sposób na informowanie przechodniów o istnieniu naszej firmy i jej usług. Korzystając z usług drukarni wielkoformatowej, zyskujemy możliwość stworzenia reklamy trwałej, solidnej i jakościowej.

Na jakich powierzchniach możemy drukować wielkoformatowo?

W dzisiejszych czasach reklamę możemy drukować na niemal każdej powierzchni. Wszystko zależy od tego, jaka to jest forma reklamy.

  • Plakaty, czy kalendarze drukujemy na papierze plakatowym.
  • Banery, plandeki zazwyczaj drukowane są wielkoformatowo na materiale o bardzo wysokiej gramaturze – jest to materiał plandekowy zbrojony.
  • Mamy możliwość również drukowania na materiale banerowym, flagowym oraz na różnego rodzaju foliach.
  • Do jeszcze szerszych możliwości wydruku przyczynia się technika UV. Oferuje ją wiele dobrych drukarni wielkoformatowych. Daje nam ona możliwość drukowania na twardych materiałach takich jak blacha, drewno, szkło czy pleksi. Rozdzielczość osiągana w tym przypadku to nawet 1080 dpi. Ten typ wydruku wielkoformatowego cechuje się wysoką odpornością na działanie skrajnych i zmiennych warunków atmosferycznych oraz temperatur.

Artykuł napisany we współpracy z https://euroart.pl/

Leave a comment