Gdzie można płacić paysafecard?

Gotówka od dłuższego czasu odchodzi w zapomnienie, a coraz więcej osób swoje środki gromadzi na kontach bankowych. Oznacza to, że większość z nich płaci za produkty i usługi przy pomocy kart płatniczych lub telefonów komórkowych. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja korzystania z pieniędzy oraz dużo mniej ryzykowna niż trzymanie przy sobie dużych zasobów gotówki. Dodatkowy atut karty płatnicze oraz elektroniczne środki płatnicze zyskały podczas pandemii – okazały się być dużo bardziej higieniczną formą płatności niż standardowa gotówka, która przechodzi przez wiele rąk.

Czym jest płatność paysafecard?

Paysafecard to nowoczesna metoda płatności elektronicznej, która polega na płatnościach pre-paid, czyli dokonanych w formie przedpłaty. Użytkownik posiada kartę, którą może doładowywać i opłacać różnego rodzaju produkty i usługi, z których chce skorzystać. Każdego roku tej formie płatności przybywa coraz większa liczba zwolenników i użytkowników, ponieważ płatności dokonywane w ten sposób są proste i bezpieczne. Szczególną popularność płatność zdobyła wśród internautów. 

Karta do płatności paysafecard niczym nie różni się wizualnie od standardowej karty płatniczej, jaką zakładamy w banku. Jest alternatywą do obsługi płatności internetowych dla standardowych banków.

Jak korzystać z płatności paysafecard?

Karta paysafecard służy do obsługiwania płatności internetowych. Posiada ona swój 16-cyfrowy PIN, którym należy potwierdzić transakcję w serwisie online. Jest to cały proces tej płatności i po wpisaniu kodu możemy uznać transakcję za udaną. Jest to dużo wygodniejsze niż korzystanie z karty bankowej lub kredytowej, ponieważ nie wymaga wpisywania wszystkich numerów oraz dat potwierdzających dane i ważność naszej karty.

Gdzie można płacić paysafecard? W Internecie możemy opłacić tą kartą praktycznie wszystko, ponieważ służy ona głównie do płatności internetowych. Coraz więcej serwisów oraz sklepów internetowych otwiera się na tę formę płatności. Mimo że posiadana przez nas karta jest polska, możemy dokonywać nią płatności w całej Europie, a nawet na całym świecie. Jest to międzynarodowa metoda płatności, dlatego jest podwójnie wygodna – jedną kartą opłacimy transakcje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Największą popularność paysafecard zyskała wśród graczy komputerowych, którzy opłacają usługi gamingowe związane z zakupami do gier. Również portale społecznościowe coraz częściej wykorzystują tę metodę płatności.

Jedną z platform, które jeszcze nie wprowadziły możliwości płatności kartą paysafecard jest Allegro. Przeciwnie natomiast działa aplikacja Spotify, dzięki której możemy słuchać i zapisywać ulubioną muzykę oraz podcasty. Abonament w aplikacji możemy zapłacić kartą paysafecard.

A co z bezpieczeństwem?

Podczas transakcji nie podajemy żadnych danych osobowych ani kontaktowych, które później mogą zostać wykorzystane. Dodatkowo transakcja odbywa się natychmiastowo po podaniu 16-cyfrowego PIN-u, co oznacza, że nie wymaga żadnych poufnych danych. Nawet płatności za pomocą kart płatniczych przypisanych do bankowości wymagają od nas często podawania danych wrażliwych, co uzasadnia tezę, że paysafecard jest wyjątkowo bezpiecznym rodzajem płatności online. Posiada również stosowne zabezpieczenia chroniące środki na koncie przed włamaniami oraz atakami hakerskimi, dlatego nasze pieniądze są bardzo bezpieczne i nie musimy martwić się o potencjalne kradzieże internetowe.

Dodatkowym potwierdzeniem bezpieczeństwa transakcji za pośrednictwem paysafecard jest możliwość przypisania jej do Google Pay – aplikacji Google, w której można przypisać karty płatnicze. Przy ich pomocy można płacić za produkty i usługi np. telefonem lub innym urządzeniem mobilnym. Google dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników, dlatego za jego pośrednictwem możliwe są tylko sprawdzone, uczciwe metody płatności. Transakcje przy pomocy karty paysafecard są naprawdę bardzo bezpieczne i mało skomplikowane. Karta nie potrzebuje żadnych dodatkowych potwierdzeń oraz podawania danych, dlatego cieszy się dużą popularnością w Internecie.

Leave a comment