Jak szybko podreperować domowy budżet? Szybki kredyt a może dodatkowa praca?

Problemy finansowe mogą dopaść każdego z nas. Kryzys ekonomiczny i gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa, pokazał nam, że nawet poduszka finansowa nie daje gwarancji braku problemów z pieniędzmi. Jak szybko można podreperować domowy budżet w razie nagłych kłopotów?

Bankowe propozycje na podreperowanie domowego budżetu

Banki mogą pochwalić się szeroką ofertą produktów przeznaczonych dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki. Kredyt odnawialny to jeden ze sposobów na podreperowanie domowego budżetu – powiązany jest on z rachunkiem bankowym kredytobiorcy; co miesiąc powiększa jego saldo. Drugą z propozycji banków jest kredyt gotówkowy, nazywany także konsumpcyjnym. Cechują go stosunkowo proste formalności i krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową oraz udostępnienie gotówki. Pieniądze można wydać na dowolny cel, nie jest to weryfikowane przez bank. Ponadto innymi możliwościami są karta kredytowa oraz debet bankowy. Za ich pomocą możliwy jest niemal natychmiastowy dostęp do dodatkowej gotówki. Ich kolejną sporą zaletą jest brak konieczności ponoszenia dodatkowych opłat (tak jak w przypadku kredytów), gdy spełni się określone w umowie wymagania.

Jaka dodatkowa praca, gdy chcesz sobie „dorobić”?

Znalezienie dodatkowej pracy, którą można wykonywać w wolnym czasie to kolejna z możliwości na szybkie podreperowania domowego budżetu. W sieci znaleźć można wiele ofert tego typu. Ponadto warto zapoznać się z lokalną prasą oraz tablicami z ogłoszeniami w marketach (głównie spożywczych). Do najpopularniejszych prac dorywczych należą:

  • sprzątanie,
  • opieka nad dziećmi bądź starszymi osobami,
  • prowadzenie zajęć fitness,
  • korepetycje,
  • call center,
  • statystowanie,
  • praca za barem lub w restauracji.

Warto pamiętać, że nie wszystkie ofert umieszczane w Internecie są wiarygodne. Należy dokładnie zweryfikować potencjalnego pracodawcę, by uniknąć problemów np. z wypłatą należnego wynagrodzenia.

Czy warto sprzedawać niepotrzebne rzeczy, gdy chcesz poprawić swój domowy budżet?

Nasze szafy i mieszkania są prawdziwą kopalnią pieniędzy. Mowa tutaj o przedmiotach w dobrym stanie, z których nie korzystamy. Nienoszone ubrania, niepotrzebne meble czy nietrafione prezenty… wszystko to można „spieniężyć”, wystawiając na sprzedaż w social media, lokalnej prasie czy w przeznaczonych do tego aplikacjach. Warto poświęcić wolny czas na dokładne sprawdzenie, które przedmioty nie są potrzebne, zrobienie im zdjęć oraz wystawienie ogłoszenia. Stanowi to bardzo dobre źródło zarobku, a dodatkowo można zyskać więcej miejsca w domu oraz porządek.

Oszczędzanie w celu  załatania „domowej dziury budżetowej”

Oszczędzanie zazwyczaj jest procesem, warto jednak pamiętać, że można podreperować domowy budżet, niwelując bieżące wydatki. Dobrym sposobem na szukanie oszczędności jest dokładne planowanie posiłków, by jak najmniej pożywienia się marnowało, kupowanie środków czystości w promocyjnych cenach, a także zmiana abonamentu telewizyjnego bądź telefonicznego na tańszy. Dodatkowo warto pamiętać, że oszczędzać można także na mediach – wodzie, prądzie, gazie. W tym celu należy jedynie zmienić własne nawyki.

Poszukiwanie zaskórniaków, gdy chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze?

Część z nas ma tendencję do przechowania drobnej gotówki w nietypowych miejscach: w książkach, na pólkach z odzieżą czy w bocznej kieszonce torby. Warto przeszukać te lokalizacje, gdy zaistnieje nagła potrzeba podreperowania domowego budżetu, ponieważ właśnie tam można zaleźć stosunkowo dużo gotówki. Dodatkowo w trudnej sytuacji finansowej warto sprawdzić kieszenie dawno nienoszonych ubrań. Tam również mogą znajdować się zapomniane pieniądze, które wspomogą domowy budżet.

Leave a comment