Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC – Twoja gwarancja bezcennej ochrony

Dziś coraz trudniej znaleźć gospodarstwa domowe nieposiadające własnego samochodu. Taki rodzaj transportu stał się niezwykle popularnym, przede wszystkim ze względu na doskonałą wygodę oraz wysoką jakość podróżowania. Koniecznym elementem bezpiecznego podróżowania jest właściwe ubezpieczenie OC, które stanowi dla nas ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji, kolizji czy wypadków drogowych. Polisa OC zawarta w ramach ubezpieczeń wzajemnych, to szeroka gama różnorodnych korzyści dla ubezpieczonego. Dlaczego ubezpieczenie samochodu w ramach oferty towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych cieszy się tak ogromną popularnością? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!.

Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych a towarzystwo ubezpieczeniowe

W związku z tym, że ubezpieczenia OC są obowiązkowe dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, każdy z nas stara się wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą opcję. Niestety, większość populacji nie dostrzega różnicy pomiędzy towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych a towarzystwami ubezpieczeniowymi. Na samym wstępie zaznaczyć należy, że zgodnie z przepisami ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, na terenie Rzeczypospolitej Polskiej przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność ubezpieczeniową, mogą działać w dwóch formach prawnych- jako towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych oraz w formie spółki akcyjnej. Dziś zdecydowaną większość rynku opanowały spółki akcyjne, które przede wszystkim nastawione są na osiągnięcie zysku. Towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych nie są nastawione na osiągnięcie korzyści majątkowych. Co więcej, członkowie towarzystw współdecydują o funkcjonowaniu instytucji. Jednym z najbardziej popularnych towarzystw ubezpieczeniowych wzajemnych jest TUW TUZ. 

Ubezpieczenia OC w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych

Ubezpieczenia OC zawierane w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych, po dziś dzień cieszą się sporym zainteresowaniem. Ich główną cechą, jak sama nazwa wskazuje, jest wzajemność. Oprócz tego, że korzystamy z ochrony w razie wszelkich nieprzewidzianych sytuacji związanych z prowadzeniem pojazdów mechanicznych to dodatkowo jesteśmy współwłaścicielami mającymi wpływ na kształt i działanie całego towarzystwa.

Zalety ubezpieczenia OC zawartego w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych 

Ubezpieczenie OC zawarte w TUZ, niesie za sobą całą bogatą paletę korzyści. Przede wszystkim towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich członków, udzielając im właściwego wsparcia. Co więcej, zazwyczaj wysokość składki jest niższa niż w przypadku popularnych zakładów ubezpieczeniowych. Kalkulator OC to narzędzie, które oblicza dla nas indywidualną wysokość składki, po podaniu wszelkich niezbędnych informacji, takich jak: marka, rok produkcji, rodzaj pojazdu, data pierwszej rejestracji, przebieg, sposób użytkowania i inne. To pozwala na doskonałe rozeznanie w aktualnych ofertach i wybranie jednej z najbardziej korzystnych ofert. Co więcej, członkowie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych jeżdżą ostrożniej. Wynika to z faktu, że zgłoszenie niewielkiej liczby szkód, daję szansę na zwrot części uiszczonej składki. 

Najwyższy komfort zawierania ubezpieczenia online OC w TUZ

Decydując się na ofertę dostępną w ramach TUZ, fundujemy sobie maksymalny komfort i wygodę. Ubezpieczenie online zawierane jest niezwykle sprawnie, szanując najcenniejszą walutę dzisiejszego świata- czas. Sprzedaż online od długiego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem- by zawrzeć korzystną umowę ubezpieczenia OC, nie musimy wychodzić z własngo domu. Zawarcie ubezpieczenia online jest więc niezwykle korzystną opcją. 

Oferta dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji posiadaczy pojazdów mechanicznych 

Polisa OC zaoferowana przez towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych jest zbliżona do oferty popularnych zakładów ubezpieczeniowych. Ubezpieczenia OC są wariantem obligatoryjnym. Jednak oprócz podstawowych warunków, do naszej dyspozycji pozostaje szeroka gama dodatkowych wariantów. Do jednych z najbardziej popularnych należy ubezpieczenie szyb samochodowych, tzw. Autoszyby, które chroni szybę czołową, tylną oraz  szyby boczne. Jednym z najbardziej nowoczesnych dodatków jest AutoConcierge, dzięki któremu w razie awarii możemy liczyć na pomoc w organizacji odpowiednich działań dążących do jej rozwiązania. Ciekawą opcją jest także ubezpieczenie NNW komunikacyjne czy ubezpieczenie AC. Jeśli planujemy wyjazdy zagraniczne, w takim przypadku musimy pomyśleć o Zielonej Karcie. Wszystkie te elementy składowe misja bezpośredni wpływ na wysokość składki- wszystko zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Perfekcyjne ubezpieczenia samochodów bądź innych pojazdów mechanicznych leżą w zasięgu Twoich rąk. Skorzystaj z dostępnej ofert TUZ TUW, i ciesz się idealną polisą OC już dziś. 

Leave a comment