Jak wybrać odpowiednią siłownię?


Wybierając miejsce do treningów jesteśmy już nastawieni na ciężką pracę nad wymarzoną sylwetką i jesteśmy zaangażowani do regularnego ćwiczenia. Pytanie tylko którą siłownie wybrać? Bo przecież jest ich obecnie tak dużo, że mamy spore pole do popisu. Lokalizacja odgrywa tutaj kluczową rolę, ponieważ im bliżej tym lepiej, te dalsze trasy mogą cię często zniechęcać do pójścia na trening i zniwelować twój plan treningowy a to na początku jest jak nóż w plecy. Siłownie podzielić możemy na kilka typów.
Duża siłownia w klubie fitness
Kameralna na osiedlu albo specjalistyczna, bądź domowa. W przypadku dużych siłowni plusami jest anonimowość dzięki dużemu natężeniu osób ćwiczących, którzy są bardziej skupieni na sobie niż na pozostałym. Ponad to są umieszczone w punktach o dobrych lokalizacjach takich jak galerie handlowe. W weekendy luźniej się robi w kontekście osób ćwiczących.
Kameralne siłownie
Odwiedzają najczęściej stali klienci, gdzie w powietrzu można wyczuć sympatyczną atmosferę, możliwość poznania się i wymienienia doświadczeniem. Po dłuższym zaklimatyzowaniu się można poznać prawdziwą rodzinną atmosferę podczas treningów co jest ogromną zaletą. Minusem jest mniejsza powierzchnia, która może się robić przytłaczająca w godzinach szczytowych.
Siłownie specjalistyczne
Możemy tam skorzystać z usług trenerów personalnych, którzy w profesjonalny sposób pomogą nam osiągnąć upragnioną sylwetkę, rozpiszą plan treningowy, oraz zmotywują do dalszych ćwiczeń. Aktualnie jest bardzo dużo trenerów, którzy zachęcają do zdrowego trybu życia i uczęszczania na siłownie, ale wybór nie jest wcale taki łatwy jak się wydaje.

Jak wybrać trenera personalnego?
Na tych dużych siłowniach jest ich duży wybór, ci lepsi na pewno za rozpisanie planu treningowego, diety i bacznego oka podczas trenowania wezmą często więcej pieniędzy, ale najlepiej kierować się rekomendacjami, oraz opiniami znajomych. Najwygodniejszą opcją jest wybrać trenera ze swojej siłowni, na której ćwiczysz i przyjrzeć się jego pracy z podopiecznymi i metodami które stosuje. Portale społecznościowe są również dobrym sposobem na znalezienie odpowiedniego trenera, gdzie ogłaszają się wstawiając krótkie filmiki poradnikowe i osiągnięcia swoich podopiecznych, które są wyznacznikiem doświadczenia.
Trzeba pamiętać, że jeśli się nie wie, jak ćwiczyć to zwlekanie z wyborem trenera będzie stratą czasu, więc albo lepiej czerpać wiedzę z poradników i samemu zagłębiać się metodą prób i błędów, albo skorzystać z ich usług i nie hamować progresu.

Leave a comment