Jak wykorzystać fototapety w swoim mieszkaniu?

Fototapety to niedrogi, a jednocześnie ciekawy i łatwy w montażu sposób na zmianę wystroju mieszkania. Bogate wzornictwo, odporny materiał i odpowiednie wykończenie pozwalają na umieszczenie wydruków w dowolnym miejscu, nawet w kuchni czy łazience. Niekończąca się gama motywów sprawia, że dekoracją mogą cieszyć się nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież w każdym wieku.

Oferta Coloray dostępna pod adresem https://coloray.pl/fototapety, to możliwość wyboru fototapety do każdego pomieszczenia: sypialni, pokoju zabaw, salonu, a nawet przedpokoju. Najnowsze trendy wśród licznych wydruków odnajdą się w mieszkaniu o każdym stylu. Nie ważne czy Twoja przestrzeń jest minimalistyczna, klasyczna, industrialna czy nawet barokowa.

Fototapety możemy nakleić na dowolnej ścianie w zależności od zamysłu. Może być to dekoracja sama w sobie, a może także tworzyć jedną całość z ustawionymi odpowiednio meblami czy wypoczynkiem. Naturalne motywy roślinne sprawdzą się w mieszkaniach, w których przebywają alergicy, albo zwierzaki, przez które kwiaty doniczkowe i inne rośliny zostały ograniczone do minimum lub nie ma ich wcale w naszym otoczeniu. Minimalistyczne wydruki prezentujące geometrię nadadzą powagi naszej przestrzeni i uczynią ją bardziej klimatyczną. Za pomocą fototapet możemy rozkoszować się pięknymi widokami gór, mórz, lub miast, do których wracamy myślami z sentymentem, lub bardzo chcemy je odwiedzić. 

Fototapeta będzie idealną dekoracją ściany, na którą brakuje nam pomysłu, lub jest po prostu nieustawna. Wszelkie skosy czy ścianki działkowe czasem trudno zagospodarować w atrakcyjny sposób, a odpowiednio wybrany motyw doda klimatu w naszym mieszkaniu. Warto też rozważyć umieszczenie fototapety w mniejszym rozmiarze, która będzie imitowała wyobrażenie obrazu, lub uzupełni lukę między wyposażeniem danego pomieszczenia. Takie rozwiązania często stosowane są w kuchniach pomiędzy blatem, a górnymi półkami, co nadaje niepowtarzalny wygląd aneksu, a dodatkowo wydruk zabezpieczony szkłem lub pleksą posłuży o wiele dłużej w kuchni, która narażona jest na wilgoć, tłuszcz i inne zabrudzenia. 

Leave a comment