Pomysł na własną działalność gospodarczą

Praca na etacie to niejednokrotnie sól w oku każdego pracownika, który wypruwa sobie żyły podczas zatrudnienia w korporacji. Wyścig szczurów, ciągła walka o coś, co tak naprawdę nie ma dla nas większego znaczenia, powoli zaczyna nas przytłaczać. Z czasem przychodzi wypalenie zawodowe i chęć odcięcia się od wszystkiego, do czego dążyliśmy. Pojawia się potrzeba work balance, czas zadbania o własne potrzeby, a nie tylko cele i plany pracodawcy, a właściwie wielkiej machiny do namnażania pieniędzy.

Kiedy to zrozumiemy okazuje się, że do życia nie są nam potrzebne kolejne awanse, kolejne podwyżki ani premie, ponieważ tak naprawdę wcale nie realizujemy siebie, a powielamy schemat, który narzuca nam się z góry.

Pomysł na siebie

Każdy człowiek ma predyspozycje do pewnych czynności. Niektórzy doskonale sprawdzają się w usługach, jeszcze inni w produkcji, np. rękodzieła. Trzeba jednak znaleźć niszę na swoje usługi lub produkty w lokalnym środowisku. Pomysłów może być wiele. Kursy HR, usługi programistyczne, garncarstwo, usługi ciastkarskie. Ile osób, tyle pomysłów. Z czasem jednak każda działalność się rozrasta i nie można wykonywać jej w ramach własnego mieszkania. W takiej sytuacji konieczne będzie zaciągnięcie kredytu na zakup lokalu usługowego. Z propozycją takich kredytów możemy zapoznać się klikając w link: https://www.bankier.pl/smart/kredyt-150-tysiecy-na-35-lat.

Działalność agroturystyczna

Coraz częściej osoby wykończone pracą w korporacjach decydują się na pozostawienie dotychczasowej kariery i przeprowadzenie się chociażby w Bieszczady. Losy takich osób prezentowane są w programie „Daleko od miasta”. Dowiadujemy się w jaki sposób zmieniło się życie karierowiczów i jak radzą sobie w nowej rzeczywistości. Każdorazowo dowiadujemy się, że małżeństwo lub całe rodziny zdecydowały się na opuszczenie wielkich aglomeracji i zakupienie nieruchomości z dala od cywilizacji, żeby zacząć realizować swoje pasje, pomysły, a także własną działalność gospodarczą. Często takie osoby decydują się na prowadzenie agroturystyki i w ten sposób pokazują innym, jak można prowadzić życie z dala od niepotrzebnych stresów. Oczywiście bycie dla siebie zarówno szefem, jak i pracownikiem, to nie jest prosta sytuacja, ale zdajemy sobie sprawę, co mogło skłonić osoby do takiej, a nie innej decyzji życiowej. Balans w życiu i świadomość, że pracuje się po coś, a nie dla kogoś, wprowadza życie ludzkie na zupełnie inny wymiar świadomości.

Sprawdziliśmy. Zakup domu w Bieszczadach kosztuje od 150 tysięcy. Ceny rosną wraz z wielkością działki i jej lokalizacji. Bieszczady stały się również często wybieraną destynacją wśród podróżujących. Obawa przed podróżami zagranicznymi związanymi z Covid-19 zdecydowanie przyczynił się do tego, że turystów w tym rejonie Polski nie brakuje. Być może dlatego, że Bieszczady kojarzą się wszystkim ze spokojem, ciszą i obcowaniem z naturą.

Wynajem mieszkań

Jeżeli jesteś typowym mieszczuchem i nie chcesz przeprowadzać się na wieś, ani izolować od dóbr cywilizacji, być może dla ciebie doskonałym sposobem na dodatkowy dochód będzie inwestycja w nieruchomości. Kredyt na mieszkanie sprawdzi się w tym celu idealnie. Mieszkanie, a być może nawet apartament, możesz dowolnie wynajmować w ramach wynajmu okazjonalnego bądź wynajmu długofalowego. Taka opcja pozwoli Ci nie tylko uzyskać dodatkowe środki finansowe, ale na przestrzeni lat będzie doskonałym dochodem pasywnym. Oczywiście będzie wiązał się z wkładem  finansowym w postaci okresowych remontów i ulepszeń, ale z pewnością przekuje się na bezpieczny i intratny dochód, szczególnie, gdy do dyspozycji będziemy mieć nie jedną, a kilka nieruchomości w większych miastach lub kurortach turystycznych. Tradycyjny wynajem dwupokojowego mieszkania w dużym mieście, takim jak Wrocław, w zależności od odległości od centrum miasta waha się od 2500 zł do nawet 15000 zł za apartament o podwyższonym standardzie. Podobnie sytuacja wygląda w miejscowościach nadmorskich lub górskich. Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji oraz od wyposażenia wchodzącego w skład danej nieruchomości. Dodatki takie jak sauna, jacuzzi, widok na góry lub morze, mają wpływ na cenę.

Leave a comment