Jakie akcesoria do kas fiskalnych warto dokupić do kasy fiskalnej?

Kasy fiskalne to urządzenia, które można spotkać w wielu różnych miejscach – sklepach, zakładach usługowych czy wielu innych firmach. Ich posiadanie wymagane jest przez przepisy prawa i obecnie dotyczy to praktycznie każdego przedsiębiorcę. Warto przyjrzeć się tym urządzeniom także od innej strony – tego, jakie akcesoria do nich mogą się przydać. Na co zwrócić uwagę?

Czym jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to specjalistyczne urządzenie elektroniczne, które służy przede wszystkim do ewidencji transakcji dokonywanych z tytułu sprzedaży dóbr i usług. Pozwala tym samym na rejestrację obrotu kwot, w tym także podatku dochodowego VAT. Obecnie coraz mocniej wchodzi w życie obowiązek posiadania kas fiskalnych online, które bezpośrednio komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas, gromadzą i wysyłają dane na temat ich działania. Zakup takiego urządzenia to jednak nie wszystko – równie często przedsiębiorcy decydują się na zaopatrzenie się z dodatkowe, przydatne akcesoria.

Jakie są akcesoria do kas fiskalnych?

Czy kasy fiskalne w ogóle potrzebują jakiekolwiek dodatkowe akcesoria? Oczywiście, że tak – jak każde urządzenie elektroniczne, działa ono w określony sposób i nierzadko potrzebnych jest do tego szereg innych elementów, które to ułatwią. Jakie są dostępne akcesoria do kas fiskalnych, przejrzysz na mojafiskalna.pl/akcesoria, przy czym często mogą być to albo przydatne dodatki, albo niezbędne materiały konieczne do poprawnej eksploatacji sprzętu. Warto wymienić tutaj między innymi: zewnętrzny wyświetlacz klienta, etui, modemy i karty pamięci, rolki papieru czy szuflady do kas.

Co daje etui na kasę fiskalną?

Nieobowiązkowe, choć przydatne mogą być etui na kasę fiskalną, które przydają się szczególnie w przypadku urządzeń mobilnych. W ten sposób nawet jadąc w teren do klienta, możliwe jest zabranie ze sobą sprzętu, bez obaw o to, że ulegnie ono uszkodzeniu. Niektóre z nich całkowicie zakrywają urządzenie, ale są też modele, które umożliwiają korzystanie z kas, bez ich wyciągania.

Szuflady do kas fiskalnych – rzecz niezbędna

Gdy posiada się kasę fiskalną, pewną podstawą jest zaopatrzenie się także w odpowiednie szuflady, które pozwalają na gromadzenie i przechowywanie pieniędzy. Najczęściej są one wykonane z bardzo mocnych materiałów, dzięki czemu stanowią dobre zabezpieczenie. Podłączane są one do urządzeń zewnętrznych i przez nie sterowane, dzięki czemu ich otwieranie i zamykanie odbywa się na podstawie określonych czynności. Najczęściej potrzebne są do tego właśnie kasy lub drukarki fiskalne.

Po co modemy, moduły i karty sim do kas fiskalnych?

Bardzo często można spotkać modemy, karty sim czy moduły zewnętrzne, pozwalające na korzystanie z WiFi, BlueTooth czy GPRS. Są to niezbędne elementy, które pozwalają na prawidłowe działanie kas fiskalnych. Mogą być dedykowane konkretnym modelom urządzeń lub mieć charakter uniwersalny. Każda kasa fiskalna ma określoną pamięć, która dośćszybko się zapełnia i może być konieczna wymiana.

Rolki papiery jako niezbędny materiał eksploatacyjny

Rejestrując transakcje, konieczne jest także drukowanie paragonów i innych potwierdzeń. Zdecydowana większość kas potrzebuje się papieru, który jest standardowym materiałem eksploatacyjnym. Co istotne, mogą występować w różnych wariantach, należy je więc dobierać pod względem modelu urządzenia, jakie się posiada. Należy zwrócić więc uwagę na dwa ważne parametry, czyli szerokość oraz długość.

Leave a comment