W jakim banku założyć konto, lokatę, wziąć kredyt…?

Wybór banku, z którego będziemy korzystać, nie jest prostym zadaniem. Obecnie, na rynku finansowym mamy kilkanaście takich instytucji, które między sobą konkurują, starając się przyciągnąć do jak największą liczbę klientów. Czym się kierować, szukają placówki bankowej, gdy chce się założyć konto bankowe, lokatę lub wziąć kredyt? Na co zwracać uwagę?

W jakim banku założyć konto?

W obecnych czasach posiadanie konta bankowego jest już pewnym wymogiem i raczej niewiele znajdzie się osób, które go nie posiadają. Jest ono po prostu koniecznością, z racji tego, że większość transakcji, w tym przelewy wypłat czy innych świadczeń odbywają się tylko tą drogą. To sprawia, że konieczne jest podjęcie decyzji związanej z tym, jaką placówkę wybierzesz. Choć dziś, można w dowolnym momencie zrezygnować z podpisanej umowy i wybrać inną firmę do świadczenia takich usług, zazwyczaj patrzy się na to, jak na związek długoletni. To sprawia, że należy się nad tym głębiej zastanowić. To, w jakim banku założyć konto podpowie Ci artykuł na infoportfel.pl, przyglądając się bliżej kilku popularnym placówkom finansowym i ich propozycjom.

Na co zwrócić uwagę wybierając bank do konta osobistego?

Posiadanie konta osobistego to pewna podstawa i raczej warto będzie zastanowić się nad tym, jaki bank się w tym celu wybierze. Istotne będą więc takie kwestie jak – bliskość i ilość placówek, jak wiele jest bankomatów, a także wszystkie szczegóły związane z opłatami za prowadzenie konta oraz dokonywanie transakcji. Łatwo to sprawdzić na stronach internetowych banków, ale i nie brakuje porównywarek, które pozwolą na łatwe i szybkie zweryfikowanie korzyści płynących z danej oferty.

Wybór banku, a inne produkty bankowego

Bardzo często jest tak, że decydując się na założenie konta osobistego w danym banku, bierze się także pod uwagę to, jakie inne oferty posiada dana placówka, z których w przyszłości będzie można skorzystać. Konta osobiste, lokaty, pożyczki, kredyty i plany inwestycyjne to dość powszechne propozycje wśród placówek tego typu. Co więcej – każda z nich nieco inaczej podchodzi do tematu, a to oznacza, że proponowane przez nie produkty mogą się między sobą różnić pod względem ewentualnych korzyści. Warto zwrócić na to większą uwagę i sprawdzić, jak kształtują się te sprawy, mając także na uwadze fakt, iż z biegiem czasu może się to zmieniać. Jak wszędzie i tutaj produkty dostępne dla klientów czy stawiane im warunki mogą ulegać modyfikacjom.

W którym banko lokatę, kredyt, inwestycję?

Najczęściej chcąc skorzystać z innych produktów bankowych, wybieramy bank, w którym posiadamy już konto, jako że bycie klientem najczęściej wiąże się z wieloma ułatwieniami, a nierzadko dodatkowymi korzyściami. Jednak posiadanie konta osobistego w jednej instytucji finansowej, nie uniemożliwia korzystania z innych. Tak więc założenie lokaty, konta oszczędnościowego czy wzięcie kredytu, albo skorzystanie z jakiegokolwiek innego produktu nie wymaga (w większości przypadków) posiadania w nim konta ROR. Sam możesz zadecydować, gdzie dana oferta jest dla ciebie korzystniejsza, a fakt, iż związało się już z jednym bankiem, nie oznacza, że trzeba tylko i wyłącznie brać pod uwagę jego propozycje.

Leave a comment