Kraków Główny parking – gdzie zostawić samochód?

Wybierając się do Krakowa samochodem warto zorientować się, gdzie znajdziemy przestrzeń do zaparkowania. W ostatnich latach coraz więcej obszarów miasta objętych jest strefą z zakazem parkowania. Dotyczy to szczególnie centrum miasta. Poszukiwanie wolnego miejsca w gąszczu ulic jest dość kłopotliwe, zwłaszcza że krakowskie drogi blisko Rynku Głównego nie grzeszą szerokością. Zdarza się, że zaparkowane samochody torują część ulicy przeznaczonej dla tramwajów, co kończy się wzywaniem pomocy drogowej, mandatem i słonymi opłatami. Kraków Główny parking pozwalający na swobodny dostęp do miasta znajduje się na szczęście blisko ścisłego centrum.

Najwygodniej samochodem. Kraków Główny parking

Nie da się ukryć, że dla turystów zwiedzających miasto poruszanie się własnym samochodem jest dość wygodne. Nie jesteśmy skazani na spóźniające się pociągi czy niewygodne autobusy. Możemy swobodnie przewozić bagaże i dojechać w miejsca zlokalizowane poza miastem, do których ciężko dotrzeć komunikacją miejską. Oczywiście największe skupisko atrakcji położone jest w okolicach Rynku Głównego. Jeśli nasz hotel bądź apartament jest od niego sporo oddalony, a nam nie uśmiechają się długie wycieczki piechotą, dojechanie do centrum autem jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Gdzie jednak zostawić w takim przypadku auto? Kraków Główny parking, z którego najlepiej skorzystać, powinien być zlokalizowany w pobliżu kluczowych punktów na mapie turystycznej miasta. Takim miejscem jest chociażby podziemny parking Wawel. Znajdziemy go przy Placu na Groblach 24. Dlaczego warto właśnie tam zostawić swój samochód? Przede wszystkim ze względu na atrakcyjne położenie i profesjonalną ochronę.

Kraków Główny parking w pobliżu największych atrakcji turystycznych

Kraków Główny parking zlokalizowany w okolicach Wawelu to wymarzone miejsce na pozostawienie samochodu dla turystów. Plac na Groblach dzieli od wawelskiego wzgórza od pięciu do siedmiu minut piechotą. Kluczowe atrakcje Krakowa, takie jak Zamek Królewski, Katedra na Wawelu i Smocza Jama, mamy na wyciągnięcie ręki. To świetny punkt wypadowy na dłuższą wycieczkę po Starym Mieście. Na Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim dotrzemy z parkingu w ok. 12 minut. Przy okazji przejdziemy się chwilę Plantami, zahaczymy o Plac Wszystkich Świętych z gotyckimi kościołami Franciszkanów i Dominikanów oraz zwiedzimy słynną ulicę Grodzką. Jeśli pogoda dopisuje, warto zostawić auto na parkingu i wybrać się na przechadzkę po urokliwych bulwarach wiślanych. Bez względu na cel wycieczki, parking Wawel polecany jest wszystkim, którzy zarówno są w mieście przejazdem, jak i planują zatrzymać się w Krakowie na kilka dni.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

W przypadku dłuższego pobytu w Krakowie dla zmotoryzowanych turystów dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie parkingu na kilka dni w jednym miejscu, najlepiej strzeżonym. Kraków Główny parking pod Wawelem gwarantuje nam najwyższe bezpieczeństwo dla naszego samochodu. Auto stojące na podziemnym parkingu pod stałym monitoringiem jest nieporównywalnie bezpieczniejsze, niż to zaparkowane gdzieś na ulicy. Jeśli nie chcemy się martwić o kradzież czy zniszczenia, lepiej skorzystać ze sprawdzonego miejsca postojowego będącego pod ochroną 24 godziny na dobę. To również praktyczne ze względu na warunki pogodowe. W tracie upałów nie wrócimy do przegrzanego wnętrza samochodu, zimą zaś nie będziemy musieli zmagać się z uciążliwym odśnieżaniem. Nie straszne będą nam również opady gradu, który potrafi skutecznie pokiereszować karoserię samochodów. 

Kraków Główny – parking na dłużej

Jeśli już zdecydujemy się na pozostawienie samochody na podziemnym parkingu na dłużej, skorzystajmy ze specjalnego cennika abonamentowego. Poza wjazdówkami miesięcznymi Kraków Główny parking Wawel oferuje abonament tygodniowy. To również idealne rozwiązanie dla osób z Krakowa, które muszą wyjechać na dłużej i nie chcą zostawiać samochodu pod blokiem. Jeśli wolimy, by nasz pojazd nasz czas kilkutygodniowej nieobecności nie trafił w obce ręce, lepiej dmuchać na zimne. Podziemny parking to najbezpieczniejsze miejsce na „przechowanie” auta. Ponadto parking przy Wawelu jest świetnie skomunikowany z praktycznie każdą częścią miasta. Po zostawieniu samochodu bez problemu dostaniemy się tramwajem czy autobusem do wybranej lokalizacji, w tym na Dworzec Główny czy lotnisko w Balicach.

Kraków Główny parking – wygodne i łatwe parkowanie

Kraków Główny parking przy Wawelu oferuje do dyspozycji aż 600 miejsc postojowych. Jest on otwarty przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Płatność za miejsce postojowe jest bardzo prosta, możemy ją uiścić w specjalnych automatach. Akceptują one zarówno gotówkę, jak i karty zbliżeniowe. Z pobranym przy wjeździe biletem należy udać się do kasy przed opuszczeniem parkingu. Po zapłaceniu kierowca ma 15 minut na opuszczenie parkingu. Jeśli jesteśmy w pospiechu i zależy nam na czasie, najlepiej skorzystać z błyskawicznej kasy pay pass. W przypadku pytań lub jakichkolwiek problemów, wystarczy skorzystać z rozlokowanych w przestrzeni parkingu interkomów, które szybko połączą nas z obsługą.

Leave a comment