Dieta pudełkowa – rozwiązanie dla każdego

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Każda osoba, która przynajmniej raz w życiu korzystała z usług firmy cateringowej, z pewnością może potwierdzić, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Na czym dokładnie polega?

Czym dokładnie jest dieta pudełkowa?

Klienci firm cateringowych zgodnie twierdzą, że dieta pudełkowa to doskonały sposób na utrzymanie szczupłej sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz zadbanie o swój stan zdrowia. Polega ona na tym, że klient codziennie otrzymuje we wskazane przez siebie miejsce paczkę, która zawiera posiłki na cały dzień. Zazwyczaj jest to pięć posiłków zapakowanych w wygodne opakowania, umożliwiające podgrzanie jedzenia w mikrofali. Dieta pudełkowa zgodna jest z określonym wcześniej przez klienta zapotrzebowaniem energetycznym. To ustala się na podstawie jego wieku, płci, aktywności fizycznej oraz pracy zawodowej.

Kto może skorzystać z diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa Suchy Dwór jest rozwiązaniem idealnym dla osób, które prowadzą intensywny i zabiegany styl życia. Niemożliwe dla nich jest wygospodarowanie wystarczającej ilości wolnego czasu, aby opracować zdrowy i zbilansowany jadłospis, a następnie – przygotować na jego podstawie posiłki na cały dzień. Specjaliści wskazują również, że jest ona szczególnie skuteczna w przypadku osób, które chcą schudnąć, jednak nie potrafią narzucić sobie odpowiedniego rygoru. W ich sytuacji wystarczy wybrać dietę o nieco zmieszanej kaloryczności. Firmy cateringowe gwarantują, że w dalszym ciągu będzie to jadłospis zróżnicowany i zbilansowany na tyle, by nie dopuścić do powstawania uczucia głodu.

Dieta pudełkowa – główne zalety

Biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem w ostatnich miesiącach cieszą się diety pudełkowe, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich zalet. Są to między innymi:

  • możliwość poznania nowych smaków – firmy cateringowe oferują swoim klientom bardzo zróżnicowane jadłospisy, które często inspirują się zagranicznymi kuchniami,
  • możliwość wyrobienia zdrowych nawyków – pozwala ona nauczyć się jedzenia pięciu zdrowych posiłków dziennie w ciągu dnia, najlepiej o stałych porach,
  • dopasowanie posiłków do potrzeb organizmu – firmy cateringowe współpracują z dietetykami, który pomogą dopasować dietę idealną dla potrzeb danego klienta,
  • duża oszczędność czasu – osoby wybierające dietę pudełkową oszczędzają bardzo dużo czasu, który mogą przeznaczyć na rozwój swoich zainteresowań i pasji,
  • możliwość wykluczenia z posiłków wskazanych składników – większość firm cateringowych umożliwia personalizację posiłków, co pozwala usunąć z niej dowolne, wybrane przez klientów składniki.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy sposób żywienia, jakim jest dieta pudełkowa, pozytywnie wpływa na ludzki organizm. Otóż trzeba podkreślić, że firmy cateringowe współpracują wyłącznie z najlepszymi dostawcami, którzy dostarczają im produkty najwyższej jakości. Przepisy na dania opracowywane z kolei są przez dyplomowanych dietetyków, czuwających nad ich składem i kalorycznością.

Leave a comment