Kredyt gotówkowy na sfinansowanie wesela? Gdzie po kredyt na wesele?

Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej zakochanej pary. Wiele osób marzy o tym, aby ten dzień był absolutnie wyjątkowy. Liczą się zarówno piękne stroje, jak i oprawa uroczystości, sala weselna, dekoracje, oprawa muzyczna, menu, tort, dodatkowe atrakcje… Lista rzeczy, o których należy pomyśleć tego dnia, jest naprawdę długa. Jak łatwo się domyślić, organizacja takiej uroczystości nie należy do tanich, dlatego osoby, które nie chcą czekać, aż zaoszczędzą odpowiednią kwotę, często rozważają wzięcie kredytu na wesele.

Kredyt gotówkowy na sfinansowanie wesela – co warto wiedzieć?

W ofercie banków znajdziemy różnego rodzaju kredyty, do najpopularniejszych należą kredyty hipoteczne oraz gotówkowe. Te pierwsze zaciągane są zazwyczaj z myślą o zakupie nieruchomości, ale nie tylko. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kredyty hipoteczne są kredytami celowymi, co oznacza, że pieniądze otrzymane od banku można przeznaczyć wyłącznie na podany we wniosku kredytowym cel. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytu gotówkowego, który może być wykorzystany np. na organizację wesela. Kredyt gotówkowy poznasz z blogiem go2kredyt.pl, dowiesz się, jak wygląda składanie wniosku, jakie warunki należy spełnić oraz wielu innych, istotnych informacji.

Decydując się na wzięcie kredytu na wesele, należy zachować zdrowy rozsądek. Dotyczy to przede wszystkim kwoty, o jaką będziemy wnioskować. Nie należy zakładać, że pożyczoną sumę uda nam się spłacić dzięki prezentom, które otrzymamy od gości weselnych. Miesięczna rata kredytu na wesele nie powinna zbytnio obciążać naszego domowego budżetu, gdyż rozpoczynając wspólne życie, na pewno będziemy potrzebowali pieniędzy na wiele innych rzeczy.

Gdzie po kredyt na wesele?

Jak już wspomnieliśmy, większość kredytów stanowi oferty celowe, to znaczy, że otrzymane pieniądze musimy przeznaczyć na konkretny cel. Inaczej jest w przypadku kredytu gotówkowego, który możemy wydać zupełnie dowolnie, a bank w żaden sposób nie będzie w to ingerował. Tego typu produkty finansowe, a więc również kredyty na wesele, są dostępne praktycznie we wszystkich bankach działających na polskim rynku.

Alternatywę dla kredytu gotówkowego może stanowić pożyczka. Pożyczek udzielają instytucje finansowe, których nie należy mylić z bankami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że pożyczki w parabankach i innych tego typu firmach są droższe od kredytów bankowych. Wybierając najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego na wesele lub pożyczki na ten sam cel, powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, jakie są ogólne koszty spłaty takiego zobowiązania.

Czy warto brać kredyt na wesele?

Jest to kwestia bardzo dyskusyjna. Z jednej strony organizacja tego wyjątkowego dnia jest droga, ale teoretycznie jest to jedyny taki dzień w życiu, więc nie ma się co dziwić, że większości osób zależy, aby był on wyjątkowy i niezapomniany.  Piękne wspomnienia i wszystkie towarzyszące im emocje są czymś bezcennym. Z drugiej strony, wejście we wspólne życie z kredytem do spłaty może stanowić dość spore obciążenie nie tylko finansowe, ale też psychiczne dla obojga małżonków. Nie ma zatem prostej odpowiedzi na to pytanie, każdy musi sam rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Leave a comment