Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 – co wiemy o jesiennym turnieju?

Coraz bliżej do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Impreza odbędzie się w wyjątkowym terminie, a dopiero niedawno poznaliśmy wszystkich uczestników turnieju. Co warto wiedzieć o zbliżającym się mundialu? Prezentujemy najważniejsze informacje dla polskich kibiców w pigułce. 

Mistrzostwa Świata 2022 – kiedy i gdzie się odbędą?

Nie wszyscy wiedzą kiedy dokładnie odbędzie się turniej w Katarze. Fani mogą być przyzwyczajeni, że piłkarski mistrzostwa rozgrywane są latem, najczęściej w czerwcu i lipcu. Tym razem będzie jednak inaczej, a organizatorzy zaplanowali wszystkie mecze na jesień. Konkretnie zmagania potrwają od 21 listopada do 18 grudnia. 

Dlaczego najważniejszy piłkarski turniej przełożono na jesień? Wszystko jest winą… pogody. Latem w Katarze temperatury są bardzo wysokie, co mogłoby negatywnie wpłynąć na kondycję i zdrowie zawodników, a także na komfort kibiców, którzy zechcą dopingować drużyny na żywo. Jesienią aura będzie bardziej sprzyjająca, stąd decyzja o wybraniu takiego terminu. 

Mistrzostwa Świata 2022 – kto zagra na mundialu?

Od 2026 roku na Mistrzostwach Świata grać będzie aż 48 drużyn, ale jeszcze w Katarze zobaczymy 32 reprezentacje narodowe. Długo trwał proces ich wyłaniania, bowiem ostatniego uczestnika turnieju poznaliśmy 14 czerwca. 

Ostatecznie skład turnieju – z podziałem na grupy – wygląda następująco:

 • Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia
 • Grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia
 • Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska
 • Grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja
 • Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia
 • Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja
 • Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun
 • Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

Mistrzostwa Świata 2022 – gdzie oglądać transmisje?

Wielu kibiców może się zastanawiać, gdzie oglądać mecze piłkarskich Mistrzostw Świata? Transmisje na pewno będą dostępne w telewizji, ale kibice mogą liczyć na to, że spotkania mundialowe obejrzą także w internecie.

Oglądanie sportu możliwe jest m.in. na stronach bukmacherskich. Transmisje są dostępne dla osób, które mają założone konto. U legalnego bukmachera Betway rejestracja może pozwolić na oglądanie sportu na żywo. Czy dostępne będą mecze mundialu? Tu akurat nie ma pewności. Betway kod promocyjny może natomiast pozwolić na uzyskanie bonusów powitalnych na typowanie meczów.

Mistrzostwa Świata 2022 – z kim i kiedy zagra Polska?

W Katarze zagra m.in. piłkarska Reprezentacja Polski. W grupie zmierzymy się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Jak wygląda terminarz “Biało-Czerwonych” w rozgrywkach grupowych? Znamy już dokładny harmonogram tych spotkań:

 • 22 listopada 2022; godzina: 17:00; Meksyk – Polska
 • 26 listopada 2022; godzina: 14:00; Polska – Arabia Saudyjska
 • 30 listopada 2022; godzina: 20:00; Polska – Argentyna

Polska zagra w grupie C. O tym, czy zagramy w dalszej fazie zdecydują spotkania grupowe. W sumie podczas piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 w Katarze rozegrane będą 64 mecze.

Leave a comment