Ochrona życia i zdrowia pracownika – obowiązek i odpowiedzialność

Wiele zawodów przynosi ze sobą ryzyko, które pracownik podejmuje świadomie i z pełną odpowiedzialnością. O czynnikach ryzyka jest informowany podczas przyjęcia do pracy. Każde stanowisko zawiera określone czynniki wpisujące się  ryzyko zawodowe. Od kasjerki w supermarkecie, przez pracownika biurowego po kucharza czy pracownika budowy. Charakter wykonywanej pracy ma wpływ na ocenę ryzyka zawodowego, która jest zawarta w dokumentacji, którą każdy pracownik jest zobowiązany podpisać, zanim przystąpi do pracy. Zapoznaje się się również jakie środki profilaktyczne zmniejszające ryzyko zawodowe są stosowane są w zakładzie pracy. Każdy pracodawca bowiem jest zobowiązany do zapewnienia zespołowi wszystkich środków ochrony osobistej określonych w przepisach. Szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są pracownicy budów, kanalarze, górnicy, leśnicy, elektromonterzy, hutnicy i ludzie pracujący na wysokości. Jakie środki bezpieczeństwa powinny być zastosowane w tych zawodach?

Odzież ochronna, kaski i hełmy dla bezpieczeństwa Twoich pracowników

Aby Twoi pracownicy byli w pełni chronieni, musisz zapewnić im niezbędne środki bezpieczeństwa. W przypadku zawodów niosących za sobą szczególne zagrożenie zdrowia bądź życia, koniecznie należy wyposażyć ludzi w odzież oraz kaski ochronne. Odzież ochronna to nie tylko spodnie, bluzy, kurtki czy kamizelki. To również rękawice, które dzięki swej odporności na rozdarcia i ścieranie chronią dłonie pracowników tak bardzo narażonych na szkodliwe działanie otoczenia. Obuwie robocze to również bardzo istotny element odzieży ochronnej. W zależności od przeznaczenia, wykonuje się je z różnych materiałów po to, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie. Równie ważna jest też ochrona wzroku i słuchu. Gogle i okulary oraz nauszniki i zatyczki do uszu gwarantują bezpieczeństwo w trudnych warunkach pracy. Głowa, która jest najbardziej narażona na uszkodzenia oraz urazy. Dlatego kaski ochronne i hełmy są wyposażeniem must have każdego pracownika budowy, górnika, elektromonterów i innych, którzy są szczególnie narażeni na urazy głowy.

Gdzie zamówić odzież ochronną?

Jeśli należysz do przedsiębiorców, którzy w szczególny sposób muszą zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, potrzebujesz sklepu, w którym zaopatrzysz się kompleksowo w niezbędne elementy odzieży roboczej. To właśnie dla Ciebie stworzyliśmy sklep internetowy Gwarant. Tylko u nas zakupisz najwyższej jakości odzież ochronną i wszystkie jej dodatkowe elementy, wyprodukowane zgodnie z wymogami europejskimi i niezbędnymi atestami. Szybko, bezpieczne i wygodnie. Z nami zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Leave a comment