Praca na wakacje – Holandia – gdzie znaleźć i czy się opłaca?

Jeżeli właśnie skończyła się Twoja przygoda z liceum, to czekają Cię najdłuższe wakacje w życiu! Warto odpowiednio zaplanować ten czas, tak aby lekko zrelaksować się przed rozpoczęciem studiów oraz zarobić trochę grosza.

Praca na wakacje w Holandii

Cztery miesiące, od czerwca do października, to masa czasu, warto więc właściwie go wykorzystać. Doskonałym wyborem będzie podjęcie sezonowej pracy, której nie brakuje na rynku Polskim oraz zagranicznym. W tym przypadku jednak lepiej jest skorzystać z opcji wyjazdu poza granice kraju, bowiem oferta krajów zachodu jest naprawdę bogata oraz atrakcyjna, szczególnie dla osób młodych i niedoświadczonych.

Często absolwenci liceów udają się do Holandii, gdzie mają możliwość uzyskania wysokich dochodów w stosunkowo krótkim czasie. Jest to kraj bogaty, który ma do zaoferowania wiele miejsc w pracy w dogodnych warunkach. Wynagrodzenie otrzymywane nawet za proste, podstawowe prace jest o wiele wyższe niż to, które można uzyskać w Polsce. Właśnie dlatego warto wyjechać na kilka lub kilkanaście tygodni do Holandii, gdzie odłożone pieniądze pozwolą na lepszy start w dorosłe życie.

Gdzie można znaleźć pracę w Holandii po liceum?

Firm, które zatrudniają młodych mężczyzn oraz młode kobiety nie brakuje. Pracowników mających od 18 do 21 lat jest całkiem sporo, a ich wynagrodzenie plasuje się na wiele wyższym poziomie niż w Polsce. Bardzo często są to osoby pracujące przy liniach produkcyjnych, w magazynach (np. jako Order Picker) czy jako pomocnicy. Wykonywanie zadań na obrębie sortowni lub innego budynku logistycznego to nic trudnego – młody pracownik może pakować produkty, sortować je, oznakowywać itp., zależnie od pełnionego stanowiska. Nie trzeba ku temu specjalnych, skomplikowanych szkoleń lub lat praktyk. Co więcej, do pracy w Holandii często nie wymaga się nawet znajomości języka niderlandzkiego – zwykle wystarczy j. angielski lub niemiecki na komunikatywnym (podstawowym) poziomie – jest to spore ułatwienie dla absolwentów liceum.

Pracę na terenie Królestwa Zjednoczonych Niderlandów można z łatwością wyszukać za pomocą internetu. Szeroką ofertę posiadają specjalne Agencje Pracy – są to polskie przedsiębiorstwa zajmujące się wyszukiwaniem oraz zatrudnianiem pracowników na terenie np. Holandii. Jest to doskonały wybór, ponieważ po pozytywnym rozpatrzeniu przesłanej aplikacji o pracę, Agencja odpowiada za Twoje ubezpieczenie i zakwaterowanie. Godzinowe stawki brutto są jasno ustalone, a taka praca daje możliwość szybkiego zarobku oraz awansu. Skorzystanie z usług Agencji Pracy to najlepsze rozwiązanie, jeżeli istnieje potrzeba znalezienia legalnej pracy w Holandii, na przykład na okres wakacji tuż po skończonym liceum.

Leave a comment