Wszystko, co należy wiedzieć o mundialu Katar 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej są najważniejszym turniejem na świecie, którego rangą przebijają tylko igrzyska olimpijskie. To prawdziwe święto piłki nożnej, które ma udowodnić, że piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem na świecie. Nie da się ukryć, że jest to czas, w którym knajpy oraz restauracje notują ogromne przychody, a szczególnie gdy na takim turnieju gra polska reprezentacja. Nie inaczej będzie w Katarze, ponieważ również zagrają tam Polacy, którzy awansowali po wygranym barażu ze Szwecją. Postanowiliśmy przygotować pigułkę dotyczącą właśnie tej wielkiej imprezy.

Jak wygląda terminarz mistrzostw?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że Katar będzie krajem, który po raz pierwszy zorganizuje tak wielką imprezę. Nie chcemy wchodzić w spory, czy taka kandydatura była słuszna i najlepsza, czy też nie, ponieważ wokół niej narosło już wiele kontrowersji. Warto jednak zaznaczyć, że sama impreza odbędzie się w nietypowym terminie. Kibice piłkarscy przyzwyczaili się do tego, że turnieje mistrzowskie są rozgrywane latem, natomiast z racji tego, że gramy w Katarze, a latem pogoda jest tak mocno niesprzyjająca, że turniej odbędzie od 21 listopada do 18 grudnia

Mecz otwarcia odbędzie się na stadionie Al Bayt Stadium, natomiast finał zostanie rozegrany na Lusail Stadium. Jeżeli chodzi o dokładny mundial 2022 terminarz, to wygląda on następująco:

  • faza grupowa – od 21 listopada do 2 grudnia
  • 1/8 finału – od 3 do 6 grudnia
  • 1/4 finału – od 9 do 10 grudnia
  • półfinały – od 13 do 14 grudnia
  • mecz o 3 miejsce – 17 grudnia
  • finał – 18 grudnia

Jeżeli chodzi o stadiony, to są one specjalnie przygotowane na tę imprezę. Mówimy o nowoczesnych stadionach, na których zagrają wszystkie drużyny. Termin rozgrywania imprezy sprawi, że sezon piłkarski 2022/2023 zostanie wywrócony w zasadzie do góry nogami, co będzie sporą nowością dla piłkarzy.

Kto będzie faworytem mistrzostw świata w Katarze?

Każdy z turniejów jest o tyle wyjątkowy, że przed jego rozpoczęciem wymieniamy jednym tchem drużyny, które są głównymi faworytami, po czym okazuje się, że pewna część z nich odpada dość szybko. W gronie faworytów z pewnością znajdują się takie ekipy jak Brazylia na czele z Neymarem, Argentyna z Leo Messim, Belgia z Kevinem de Bruyne, Hiszpania z nową generacją młodych zawodników, Francja, która przecież broni tytułu mistrzowskiego. Nie można też zapomnieć o Niemcach, którzy pragną zmazać plamę z mundialu we Francji, co ma się zmienić pod wodzą Hansiego Flicka, czy też Anglikach, którzy w ostatnich latach zaczynają się w końcu liczyć, co udowodnili dochodząc do finału europejskiego czempionatu.

Polska widownia z kolei liczy na naszą reprezentację, która awansowała po barażach ze Szwecją. Liczymy, że nowy selekcjoner Czesław Michniewicz przygotuje drużynę w taki sposób, że będziemy mówili w kontekście sportu rozgrywanego zimą, że nie tylko Kamil Stoch i reszta naszych skoczków daje nam powody do radości, ale również Robert Lewandowski i spółka staną się obiektami westchnień. Na pewno któraś z nietypowych ekip zajdzie daleko. Ciekawą drużyną może być Katar, która jako gospodarz ma w swojej grupie takie drużyny jak Ekwador, Senegal i Holandia. Wierzymy, że będzie to turniej pełen napięć oraz radości z dobrej gry naszej kadry.

Leave a comment