Wyprawka dla niemowlaka – co powinna uwzględniać?

Niecierpliwie oczekujesz pojawienia się nowego członka rodziny? Narodziny dziecka to wydarzenie, które bezpowrotnie odmienia życie rodziców. Chociaż z pewnością towarzyszy Wam wiele pozytywnych emocji, pojawia się też mnóstwo pytań i wątpliwości. Jak przygotować się na przyjęcie noworodka i zapewnić mu bezpieczne miejsce do zdrowego rozwoju? Dowiedz się, o czym nie możesz zapomnieć.

Wyprawka dla noworodka – co powinna zawierać?

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie – szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Od czego zacząć? Warto wziąć pod uwagę zarówno potrzeby malucha, jak i jego opiekunów. Oprócz podstawowych akcesoriów takich jak pieluchy czy środki czystości, z pewnością przyda się leżaczek dla niemowlaka, który stanie się dla niego miejscem relaksu oraz zabaw. Warto postawić na model regulowany, który rośnie wraz z dzieckiem – niektóre wersje leżaków pozwalają nawet na zamienienie zabawki w leżak do karmienia. Kolejnym ważnym elementem, który dobrze jest uwzględnić w wyprawce dla niemowlaka, jednak często bywa zapominany jest chusta do noszenia dziecka. To idealny wybór dla rodziców, którzy są w ciągłym ruchu, a jednocześnie chcą mieć malucha cały czas przy sobie. Ergonomiczna oraz starannie dopasowana chusta odciąża kręgosłup oraz zapewnia wygodną pozycję dla dziecka. Jej konstrukcja sprawia, że rodzic cały czas może mieć dwie wolne ręce. Przeznaczona jest dla maluchów od pierwszych dni życia aż do kilku lat – aby jak najdłużej spełniała swoją funkcję, warto postawić na model regulowany, który będzie rósł razem z dzieckiem.

Dom bezpieczna dla dziecka

Pomalowanie nowego pokoju dziecka na pastelowy kolor czy zakup łóżeczka i przewijaka to ważne elementy, jednak nie wystarczające, aby dom był gotowy na pojawienie się malucha. Przede wszystkim, należy zastanowić się, czy przestrzeń ta jest przyjazna dla noworodka. Aby zapewnić mu dodatkowe bezpieczeństwo, konieczny może okazać się zakup niektórych elementów i akcesoriów, między innymi takich jak magnetyczne zabezpieczenie szuflad i szafek. Dziecko bardzo szybko zaczyna raczkować, a proces nauki wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Może między innymi zaglądać do szafek, w znajdują się detergenty lub inne szkodliwe produkty. Aby temu zapobiec, najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamocowanie magnetycznego zabezpieczenia za pomocą taśmy dwustronnej. Na takie blokady warto postawić też, jeżeli masz drzwi balkonowe. Natomiast osoby, które posiadają we wnętrzu schody mogą zabezpieczyć je specjalną siatką. Bezpieczeństwo malucha warto też zwiększyć za pomocą zabezpieczeń do gniazdek kontaktowych.

Leave a comment