Co należy wiedzieć o biurach skupu nieruchomości?

Skup nieruchomości cieszy się coraz większym powodzeniem. Ten sposób jest prosty i szybki, a także ogranicza ilość wymaganych dokumentów. Przy sprzedaży nieruchomości ważna jest także cena. Oczywiście nie możemy liczyć na pełną kwotę na dane mieszkanie, ale będzie ona satysfakcjonująca, biorąc pod uwagę oszczędność czasu, a także środków wydanych na wsparcie biura pośredniczącego w tradycyjnej sprzedaży lokalu mieszkalnego. Na czym zatem polega praca biur skupujących nieruchomości?

Skup mieszkań – jak to wygląda od zaplecza?

Wiele osób planujących sprzedaż lokalu rozważa współpracę z biurem, które zajmuje się skupem nieruchomości. Skup mieszkań to rozwiązanie szybkie i sprawne, bez zbędnych formalności, dlatego jest tak kuszące. Na jakiej zasadzie działają biura zajmujące się tego typu biznesem? Skup mieszkań to zupełnie inna profesja niż biuro nieruchomości. Często są one ze sobą mylone. Biuro pośredniczy w sprzedaży nieruchomości. Oczywiście za tę usługę otrzymuje odpowiednią prowizję od sprzedaży. Natomiast skup mieszkań, nabywa je od właściciela, w szybki i sprawny sposób, bez pośredników, a wszystkie koszty związane ze sprzedażą bierze na siebie. Firma zajmująca się skupem mieszkań ma do nieruchomości nieco inne podejście niż prywatny nabywca. Zazwyczaj w przypadku, gdy sprzedajemy mieszkanie rozpoczyna się proces pokazywania nieruchomości wielu zainteresowanym. Ta droga często jest długa i wyboista. Nie ma idealnej nieruchomości, która pasować będzie każdemu. Natomiast skup nieruchomości, jeśli zainteresuje się danym lokalem, oznacza to, że faktycznie chce go nabyć. Po pierwszym spotkaniu umawiana jest osoba, która wycenia mieszkanie, a następnie z propozycją ceny wychodzi skup mieszkań. To ono narzuca nam cenę, która oczywiście podlega negocjacji, ale raczej niewielkiej.

Szybka i sprawna procedura

Ogromną zaletą sprzedaży mieszkania w ten sposób jest minimum formalności. Procedura jest prosta i przejrzysta. Czasem zdarza się, że mieszkanie sprzedawane jest nawet w ciągu jednego dnia. Przeciętnie sprzedaż mieszkania przez takie biuro trwa najwyżej kilka dni. Co się raczej nie zdarza przy tradycyjnej sprzedaży lokali mieszkalnych. Procedurę należy rozpocząć od nawiązania kontaktu ze skupem. Często pracownicy, sami wyszukują ciekawych ofert, jednak jeśli zależy nam na czasie, wystarczy samemu takiego miejsca poszukać. Warto krótko opisać lokal, a następnie umówić się na wycenę. Następnie otrzymujemy propozycję bezpośrednio od biura i mamy czas na podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania. Warto pamiętać, że będzie ona nieco niższa niż cena rynkowa. Ale krótki czas oraz szybka procedura jest często tego warta. Dlatego coraz więcej osób korzysta z tego typu usług.

Szybki skup mieszkań: https://kupujemym.pl/

Leave a comment