Dlaczego podczas handlowania z dźwignią należy śledzić kurs złotówki?

Handel z dźwignią pozwala przenieść własne transakcje kupna oraz sprzedaży kryptowalut na wyższy poziom, gdyż usuwa ograniczenia związane z ilością środków. Poprzez zaangażowanie dodatkowego kapitału możliwe jest osiągnięcie większych zysków. Kto szczególnie powinien skorzystać z tego rozwiązania? Czy można skutecznie ograniczyć potencjalne straty na giełdzie kryptowalut?

Dla kogo handel z dźwignią będzie najefektywniejszym rozwiązaniem?

Dźwignia umożliwia pozyskanie dodatkowego kapitału na inwestycję. Transakcje zawierane na giełdzie pozwalają inwestorowi na szybkie wzbogacenie się. Jednakże metoda ta ma także swoje drugie oblicze, ponieważ podczas sytuacji kiedy kurs kryptowaluty spadnie, straty inwestora będą dużo bardziej dotkliwe.

Handel z dźwignią na kryptowalutach pozwala zarobić zarówno na wzroście kursu (pozycja długa), jak i na jego spadku (pozycja krótka). Na tej podstawie można wyróżnić dwa zachowania – jeżeli inwestor liczy na wzrost wartości waluty, pożycza złotówki i kupuje bitcoiny, natomiast jeżeli osoba inwestująca zakłada, że kurs spadnie, wówczas pożycza bitcoiny i wymienia je na złotówki. Takie praktyki wymagają odpowiedniego zaangażowania i wdrożenia w giełdę kryptowalut, ponieważ jest ona bardzo dynamiczna, a więc kursy mogą się szybko zmieniać. Dlatego handel z dźwignią odradza się początkującym inwestorom, którzy nie są pewni jak ocenić przyszły kurs. Wynika to również z faktu, iż aby zacząć handlować z dźwignią trzeba posiadać pewien kapitał w bitcoinach, który należy wpłacić aby zabezpieczyć transakcję.

Jak ograniczać straty podczas handlu dźwignią? – śledź kurs złotówki

Dynamiczne zmiany kursu oraz modyfikacje na giełdzie kryptowalut prowadzą do sytuacji, kiedy kursy osiągają różne wartości. Zysk jest proporcjonalny do wysokości wykorzystanej dźwigni. Aby ograniczać straty należy przede wszystkim na bieżąco śledzić kurs nie tylko kryptowaluty, ale przede wszystkim polskiej złotówki. Bez bezbłędnej wiedzy odnośnie kursów rodzimej waluty niemożliwe będzie dobre zainwestowanie.

Leave a comment