Jak założyć spółkę z o.o. z pomocą notariusza?

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością  nie musi być wcale takie trudne, jak się wydaje. Ponadto ta forma prawna prowadzenia działalności gospodarczej niesie ze sobą wiele korzyści dla wspólników. Nic więc dziwnego, że tak wiele podmiotów ją wybiera.

Spółka z o.o. – co to jest?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z bezpieczniejszych form prowadzenia działalności. Jej stworzenie wymaga od przedsiębiorcy ustalenia planu biznesowego, wybrania przedmiotu, którym zajmować będzie się działalność, a także w przypadku niektórych gałęzi gospodarki ewentualnego zdobycia koncesji lub finansowania.

Warto również zaplanować przyszłe koszty konieczne do poniesienia wraz z jej powstaniem oraz planowany czas zakończenia wszystkich procedur. Zatem, jak założyć spółkę z o.o., gdy spełniliśmy już te wszystkie kroki? To proste. Wystarczy mieć tylko dostęp do internetu i odpowiednią wiedzę. Jeśli jednak zależy nam na profesjonalnej pomocy, warto skorzystać z oferty kancelarii adwokackiej.

Zakładanie spółki z o.o. online

Może zastanawiasz się jak założyć spółkę z o.o. krok po kroku za pomocą internetowych rozwiązań. My natomiast przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które mogą odpowiedzieć na to nurtujące pytanie. Przede wszystkim powinieneś utworzyć konto na platformie S-24. Tam utworzysz indywidualny login oraz hasło, a swoją tożsamość potwierdzisz za pomocą profilu zaufanego. Tę czynność powinni wykonać wszyscy wspólnicy. Następnie należy sporządzić umowę spółki oraz wypełnić dokumenty uzupełniające. Konieczne będzie również dokonanie opłaty, a także złożenie wniosku o nadanie temu przedsiębiorstwu danej formy prawnej działalności gospodarczej. Czynności te możesz wykonać samodzielnie, jednak przy pierwszym zetknięciu cenna okazuje się pomoc specjalisty.

Jakie informacje zawrzeć w umowie?

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to niezbędny element, bez którego nie może ona istnieć. Zawiera w sobie cenne informacje pozwalające na identyfikację jej celu oraz metod działania. Koniecznie muszą znaleźć się w niej takie dane jak:

  • przedmiot działalności;
  • nazwa oraz siedziba firmy;
  • wysokość kapitału zakładowego;
  • ilość udziałów przypadających na poszczególnych wspólników;
  • wartość oraz liczba udziałów obejmowanych przez wspólników;
  • czas trwania spółki.

Warto pamiętać, że w momencie, gdy decydujemy się na powierzenie obsługi prawnej określonej kancelarii notarialnej, niezbędne jest załączenie pełnomocnictwa procesowego dla radcy prawnego.

Kto zakłada spółki z o.o.?

Spółkę z o.o. może założyć każda osoba fizyczna oraz prawna. Nie ma na to także wpływu obywatelstwo czy lokalizacja siedziby przedsiębiorstwa. Warunkiem, który jedynie trzeba ponieść, jest minimalny kapitał w wysokości 5 tysięcy złotych. Poza tym ta forma niesie ze sobą wiele zalet. Między innymi pozwoli uchronić prywatny majątek przed nieudanymi decyzjami spółki, dzięki czemu wspólnicy czują się bezpiecznie i mogą spokojnie zarabiać na jej działalności w okresach zysków.

Leave a comment