Wybierz się na masaż gorącymi kamieniami!

Masaż gorącymi kamieniami kojarzy nam się z luksusowym masażem w SPA albo na wakacjach. Kiedyś rzeczywiście tak było. Dzisiaj jednak coraz więcej salonów posiada w swojej ofercie masaże gorącymi kamieniami Dzięki temu coraz łatwiej jest z nich korzystać i są coraz bardziej dostępne dla każdego. To bardzo dobrze, ponieważ taki masaż ma wiele zalet i każdy powinien spróbować go chociaż raz. Ostrzegamy jednak, jeśli raz zdecydujecie się na masaż kamieniami zapewne nie skończy się na jednej wizycie a na serii lub kilku masażach w roku.

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Jeśli umówiłaś lub umówiłeś się na masaż gorącymi kamieniami musisz się do niego dobrze przygotować i nastawić. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Na masaż przyjdź wykąpany w czystych ubraniach lub skorzystaj z prysznica, który posiada salon masażu. Nie musisz przed masażem używać dodatkowo kremu nawilżającego lub oliwki do ciała. Jeśli wykonujesz na co dzień depilację najlepiej nie wykonywać jej bezpośrednio przed masażem. Po wejściu do gabinetu zostaniecie poproszeni o wypełnienie zgody i karty z przeciwwskazaniami dotyczącymi masażu.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości koniecznie skonsultujcie jest z masażystą lub fizjoterapeutą, który będzie wykonywał Wam masaż. Następnie zostaniecie poproszeni o rozebranie się do bielizny i ułożenie na brzuchu. Nie martwcie się, fizjoterapeuta od razu przykryje Was ręcznikiem i kocem, a odkryte pozostaną tylko części ciała, które w danym momencie będą masowane. Najpierw zostaniecie przyzwyczajeni do dotyku. głaskanie, delikatne naciskanie przez ręce terapeuty na Wasze ciało ma je przygotować do nacisku kamieni. Teraz przechodzimy już do sedna, czyli masażu kamieniami.

Kamienie, którymi terapeuta masuje wasze ciało są podgrzane. Przygotowanie do takiego masażu zaczyna się już około godziny przed Waszym przyjściem. Fizjoterapeuta musi napełnić wodą specjalne urządzenie do podgrzewania kamieni oraz wybrać ilość i rozmiar kamieni do masażu. Wszystko zależy jak długo będzie trwał masaż i jakie części ciała będą masowanie. Następnie kamieni są podgrzewane. Cały proces podgrzania do odpowiedniej temperatury trwa około 40/45 minut. Kamienie po wyjęciu z urządzenia podgrzewającego są dokładnie wycierane. Następnie fizjoterapeuta sprawdza ich temperaturę. Jeśli są one za gorące oddaje on ich ciepło zawijając je w ręcznik. Nie musicie się więc obawiać, że kamienie będą zbyt gorące.

Wiemy też, że każdy odczuwa ciepło inaczej. Dlatego jeśli poczujecie, że kamienie są dla Was za ciepłe, koniecznie zgłoście ten fakt. Najpierw kamienie układane są na plecach, potem następuje masaż nóg i pozostawienie na nich kamieni, następnie dokładnie masowane są plecy. Po odwróceniu się na drugą stronę, masażysta masuje najpierw Wasze nagi a później ręce. Czas trwania takiego masażu to od godziny do 1,5 godziny.

Dla kogo jest masaż kamieniami i kiedy możemy z niego skorzystać?

Tak naprawdę masaż gorącymi kamieniami jest dla każdego i może odbywać się o każdej porze. Jednak istnieje lepszy i gorszy czas na taki masaż. Najlepiej wybrać się na masaż gorącymi kamieniami w chłodny dzień. Latem taki masaż nie należy do najprzyjemniejszych, chyba, że po prostu cały czas Ci zimno. Polecamy skorzystać z niego jednak jesienną lub zimową porą. Takie rozgrzanie idealnie poprawi Wam humor i odgoni myśl o zimnych dniach i nocach.

Koniecznie zajrzyjcie do oferty salonów masażu w Waszej okolicy i sprawdźcie czy nie posiadają takiego masażu!

Leave a comment